روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 461
  • 773
  • 1,386,694
ضرورت فرهنگ‌سازی نگه‌داری معلول توسط خانواده ها

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: ضروری است نگه‌داری و حمایت فرد معلول توسط خانواده ها در این استان فرهنگ‌سازی شود.
بهزاد ستاری در حاشیه بررسی طرح توان‌بخشی مبتنی بر خانواده گفت: جدا کردن فرد معلول از محیط خانواده به بهانه ناتوانی در نگه‌داری وی، تأثیرات مخربی به دنبال دارد.
وی متذکر شد: برخی خانواده‌ها به دلیل ناتوانی در نگه‌داری معلول، وی را به مراکز نگه‌داری انتقال می‌دهند که اغلب این معلولان با کمبود عاطفی مواجه می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان تأکید کرد: بهزیستی برای رفع این مشکل طرح توان‌بخشی مبتنی بر خانواده را اجرا می‌کند و به این ترتیب مددکار به صورت دوره‌ای به معلول در منزل وی رسیدگی می‌کند.
ستاری تصریح کرد: برای هر مددکار چهار بیمار تعریف شده که به صورت روزانه یا یک روز در میان به منزل فرد معلول مراجعه می‌کند.
وی با اشاره به اجرای این طرح برای ۱۲۰ معلول، تأکید کرد: در مدت حضور مددکار، اعضای خانواده می‌توانند به سایر امورات خود رسیدگی کنند.
مدیرکل بهزیستی استان افزود: در برخی مواقع کمک هزینه‌هایی به خانواده جهت نگه‌داری از معلول پرداخت می‌شود تا معلول در خانه نگه‌داری شده و نیازهای عاطفی‌اش تأمین شود.
ستاری متذکر شد: به تجربه ثابت‌شده نگه‌داری معلول در محیط خانه و در کنار سایر اعضای خانواده تأثیرات مثبتی در تربیت روحی و عاطفی فرد دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز