روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,130
  • بازدید دیروز: 1,605
  • کل بازدید ها: 842,078
ضرورت مشارکت روستائیان آذربایجان شرقی برای مقاوم سازی واحدهای کم دوام

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: مقاوم سازی و نوسازی حدود ۱۳۸ هزار واحد مسکونی گلی، خشتی و کم دوام استان نیازمند مشارکت روستائیان است.
حافظ باباپور، افزود: روستائیان برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی کم دوام خود از تسهیلات ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی بانکی با ۵ درصد کارمزد بهره مند می شوند.
وی یادآوری کرد: تا کنون ۱۴۵ هزار واحد مسکونی معادل ۵۲ درصد واحدهای روستایی کم دوام استان از سوی این بنیاد نوسازی و مقاوم سازی شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار لازم در مدت ۱۰ سال آینده و تا افق سال ۱۴۰۵ همه واحدهای فرسوده استان مقاوم سازی می شود.
باباپور، با بیان اینکه سهیمه استان برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای کم دوام روستایی ۱۲ هزار واحد است، اظهار کرد: امسال بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی برای نوسازی و مقاوم سازی برای استفاده از تسهیلات بانکی به بانک های عامل معرفی شده است.
وی گفت: مشارکت همه جانبه روستائیان با فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و به ویژه بنیاد مسکن برای مقاوم سازی و نوسازی مسکن روستایی ضروری است.
مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی یادآوری کرد: بافت های فرسوده و قدیمی به دلیل نبود کیفیت مناسب و کم دوام بودن در مقابل خطراتی مانند زلزله، طوفان و سیل تخریب شده و موجب بوجود آمدن حوادث ناخواسته و ناگواری در سطح جامعه می شود.
باباپور ادامه داد: ارائه آگاهی لازم به مردم و ترغیب و تشویق آن ها برای مشارکت در بهسازی بافت های فرسوده باید مدنظر مسئولان و کارشناسان قرار گیرد تا چالش های پیش روی این مساله از بین رود.
وی گفت: این بنیاد تاکنون در ۷۰۳ روستا و در حدود ۳۸ درصد طرح هادی روستاهای استان را انجام داده و مردم این روستاها از این نعمت برخوردار شده اند.
از مجموع حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت استان آذربایجان شرقی حدود یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز