روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,102
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,314
ضرورت مناسب سازی فضای شهر برای کودکان

مناسب بودن فضاهای شهری به عنوان یکی از نیازهای اصلی رشد کودکان و حضور آنها در محیط‌های شهری به یکی از چالشهای اصلی مدیریت شهری تبدیل شده است. کودکان و نوجوانان با توجه به ویژگیهای خود بیش از گروه‌های دیگر نیاز به حضور در فضاهای عمومی شهر را تجربه می‌کنند. نابسامان بودن فضاهای شهری و عدم انطباق آنها با نیازها و خواسته‌های کودکان سبب تغییر در الگوهای فعالیتی آنها، روی آوردن به بازی‌های کامپیوتری، عدم استقبال از تحرک و جابجایی و نهایتاً بروز عارضه‌های جسمی نظیر چاقی شده است. لذا ساماندهی و مناسب‌سازی فضاهای شهر مطابق با نیازهای آنها در واقع بازگرداندن این گروه مهم اجتماع به زندگی اجتماعی و فعالیت دوباره است.

لذا نیازهای آنها در واقع بازگرداندن این گروه مهم اجتماع به زندگی اجتماعی و فعالیت دوباره است. در این میــان کودکان به عنوان آســیب پذیرترین اعضــای جامعــه نیازمنــد مراقبــت و حساســیت بیشتری هســتند. کودکان به واســطه ویژگیهای فیزیولوژیک و ضعف قدرت بدنی همواره نیازمند ایجاد محیط های مناسب و طراحیشده هستند. علاوه بر ویژگی های فیزیولوژیک یکی از دلایلی کــه اهمیت توجــه بــه کــودکان را در فضاهای شــهری بیش از سایر گروهها نشان میدهد، سبک زندگی ویژه این گروه اســت. حضور همیشــگی در فضاهای شــهری، ماجراجویی و در پی هیجان بودن یکی از ویژگی های اصلی کودکان است که امکان آســیب دیدن آنها را بیش از ســایر گروه ها تقویت میکند. محیطهای شهری، فضای زندگی روزمــره برای همه شــهروندان اســت و لــذا باید توانایــی پذیرش کلیــه افراد و گروه های ســنی و اجتماعی و همچنین تأمین نیازها و خدمات رفاهی مربوط به آنها را داشته باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز