روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,189
  • بازدید دیروز: 1,580
  • کل بازدید ها: 874,971
ضرورت همراهی تشکل های مردم نهاد در آستانه تبریز ۲۰۱۸

مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: سازمان های مردم نهاد با ایفای نقش مشورتی، در شکل گیری برنامه ریزی مشارکتی بسیار موثرهستند؛ اگر چه صیانت از میراث فرهنگی نیازمند اهتمام دولتی است، اما در تحقق چشم انداز برنامه ها می تواند نقش آفرینی داشته باشند.
مرتضی آبدار در همایش سازمان‌های مردم نهاد آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سازمان‌های مردم نهاد حلقه رابط مردم و دولت بوده و نقش کلیدی در توسعه پایدار دارند، اظهار کرد: این تشکل ها می تواند علاوه بر ایجاد همدلی و همبستگی بین مردم و مسئولان، بازوی توانمندی نیز برای دولت باشند.
وی ادامه داد: این سازمان ها به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه های مختلف جامعه، می توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بستر سازی های فرهنگی منجر به تولید سرمایه های اجتماعی شود.
وی با بیان اینکه امروزه تشکل های مردم نهاد و سمن ها یکی از مهمترین بنیادها و نهاد های جتماعی هستند، عنوان کرد: در سراسر دنیا از این تشکل ها به منظور هموار کردن مسیر توسعه پایدار در میراث فرهنگی و گردشگری استفاده می شود.
وی با تاکید بر اینکه مادامی که مردم ضرورت موضوعی را درک نکنند، در عمل شاهد اجرای اتفاقاتی نخواهیم بود، اضافه کرد: امروزه توجه به خواسته ها و نیازهای مردم به عنوان رکن اساسی توسعه پایدار و بهره گیری از توانمندی ظرفیت های مردمی در نتیجه دادن تفکر توسعه پایدار در امر گردشگری بسیار ضروری است.
آبدار خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تبریز ۲۰۱۸ به صورت رویداد محور برنامه ریزی شده است، بیش از ۱۳۰ برنامه فرهنگی و هنری برای این رویداد در نظر گرفته شده که حضور سمن ها به منظور جلب مشارکت حداکثری مردم امری ضروری است؛ چرا که ستاد استانی تبریز ۲۰۱۸ درصدد این بوده که ۳۰ درصد برنامه های رویداد تبریز ۲۰۱۸ به صورت سخت افزاری و ۷۰ درصد به صورت نرم فازاری با تکیه بر مشارکت مردم باشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز