روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 3
  • 23
  • 721
  • 1,334,945
ضرورت پیشگیری از مرگ و ناتوانایی زودرس در بیماران دیابتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر ضرورت پیشگیری از مرگ و ناتوانایی زودرس در بیماران دیابتی تاکید کرد.
محمد حسین صومی اظهار کرد: به دلیل ناپایداری در تصمیم گیری‌ها در حوزه‌ی سلامت در چند سال اخیر نیاز به مدیریت پایدار در این حوزه وجود دارد و در خصوص بیماری دیابت نیز نیاز به همت دسته جمعی مسئولان ارائه دهنده‌ی خدمات و سازمان‌های مردم نهاد است.
وی افزود: با وجود بهبود خدمات درمانی در دولت تدبیر و امید، این خدمات پاسخگوی نیازهای مردم در حوزه‌ی سلامت نیست و از این رو نیاز به تلاش بیشتری برای جلب رضایت مردم است.
وی با اشاره به ضرورت مدیریت بیشتر در کنترل بیماری دیابت عنوان کرد: ارائه دهندگان خدمت به این بیماران باید مدیریت شده و سازمان‌های مردم نهاد و مردم را نیز مدیریت کنند.
صومی گفت: در هر ارزیابی باید تمامی ارگان‌های بیماران دیابتی معاینه و بررسی شود و نباید تنها به تزریق انسولین اکتفا کرد.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش دستگاه‌های دیالیز برای بیمارانی که مبتلا به نارسایی کلیه ناشی از دیابت شده‌اند، بیان کرد: طبق اصول برای هر پنج بیمار دیالیزی باید یک دستگاه دیالیز وجود داشته باشد و با وضعیت موجود مبتلایان به فشار خون بالا و دیابت در کشور ما نیاز به بهبود ارائه‌ی خدمات در این حوزه است.
وی افزود: پیشگیری، تشخیص به موقع و کنترل عوارض بیماری از جمله مواردی هستند که اگر به موقع عملیاتی نشوند، تزریق اعتبار تبعات منفی را جبران نخواهد کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز