روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 798
  • 779
  • 1,330,310
ضروریات مطالعه و یادگیری مستمر در میان نو معلمان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان، مطالعه و یادگیری مستمر برای نومعلمان را از ضروریات کار آنان دانست.
محمود مهر محمدی در دومین همایش دانش آموختگی دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان استان با اشاره به اینکه مطالعه مستمر نو معلمان در حوزه تخصصی آنان بسیار مهم است، گفت: برای کسب اقتدار و مرجعیت از لحاظ حرفه ای، باید نو معلمان آگاهی های خود را افزایش دهند و در حوزه های خارج از تخصص خود نیز مطالعه داشته باشند.
وی به نو معلمان توصیه کرد که برای کنترل استرس و فشار کاری در دورهای آموزشی مدیریت استرس شرکت کنند و از دستاوردهای علمی در این زمینه نهایت استفاده را کنند.
وی تاکید کرد: فرصت های رشد و بالندگی به دست نومعلمان و همکاران آنان شکل می گیرد و باید به طور فعالانه فرصت ها را برای رشد حرفه ای خود درست هدایت کنند و خود فرصت ساز باشند.
مهر محمدی، به عضویت در شبکه های ارتباطی و پشتیبانی حرفه ای تاکید کرد و افزود: مشارکت و عضویت در چنین گروه هایی در ابتدای مسیر شغلی معلمان اثر گذار است و حتی نو معلمان می توانند شبکه های جدیدی را بسازند و فعالیت کنند.وی بیان کرد: محیط های آموزشی الگوهای فرهنگی و رفتارهای آموزشی و تربیتی خاصی دارند که به تدریج و با اقدامات سنجیده و سازمان یافته می توان در آن ها تحول ایجاد کرد و تاثیر مثبتی گذاشت.
وی با اشاره به اینکه نومعلمان مراجع قدرت و مدیران آموزشی را به رسمیت بشناسند، ادامه داد: تقویت رابطه شخصی، عاطفی و نیز تعاملات اجتماعی بین معلمان و مدیران باید در اولویت کار معلمان باشد و برای بهبود و گسترش روابط تلاش کنند.
مهر محمدی خاطرنشان داد: شناسایی مراجع قدرت اجتماعی محلی و استفاده از ظرفیت و تجارب آنان برای تحقق اهداف حرفه ای نو معلمان می تواند در مسیر شغلی تعیین کننده باشد و در جهت رفع موانع گام برداشت.
وی یاد آور شد: تعامل با والدین دانش آموزان یک فرصت ارزشمند برای معلمان است که می توان والدین را با جریان های نوآورانه همراه کرد.
وی افزود: نو معلمان این شغل را وسیله ای برای امرار معاش نبینید و ارزش حقیقی آن با ارزش اعتباری و پولی قابل مقایسه نیست.
وی تاکید کرد: همراهی با جریان تحول ارتباطات و تکنولوژی برای کسب مرجعیت بسیار مهم است و از سویی معلمان نباید خود را دانای کل نشان دهند بلکه با نهایت صداقت و غم خواری در پی حل مسائل و مشکلات دانش آموزان باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز