روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 751
  • 721
  • 1,335,673
ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها ناشی از عدم آموزش است

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بر اهمیت آموزش اعضای شوراهای اسلامی تأکید کرد و گفت: بسیاری از تخلفات و ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها، ناشی از عدم آگاهی اعضای آنها به قوانین و نحوه اجرای آنهاست.
مرتضی علیخانی در دومین دوره آموزشی شوراهای اسلامی شهر در مرند، افزود: نگاهی به عملکرد برخی از اعضای شوراها چه قبل از انتخاب شدن و چه بعد از آن، نشان می‌دهد که این افراد آشنایی بسیار مختصری با قوانین و وظایف شوراها دارند.
وی ادامه داد: البته این امر ناشی از نوپا بودن نهاد شوراها و نبود آموزش‌های کافی است و اگر هم آموزشی بوده به صورت مقطعی و پراکنده بوده است که در نهایت باعث ضعف در اجرای قانون از سوی شوراها شده است.
علیخانی با اشاره به ترکیب منتخبان دوره پنجم شوراهای اسلامی از حیث میزان تحصیلات و سابقه عضویت در شورا، گفت: آموزش شوراهای منتخب به‌عنوان مهمترین اصل در تحقق شعار قانون‌گرایی دولت باید مورد توجه مسئولان و خود شوراها قرار گیرد.
علیخانی، اهمیت دوره‌های آموزشی شوراهای اسلامی را متذکر شد و افزود: در هفته‌های آینده دوره‌های آموزشی شوراها در ۵ منطقه دیگر استان برگزار می‌شود.
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از اعضای شوراهای اسلامی شهرهای استان خواست تا در انتخاب شهردار به طور جدی دقت کنند.
وی تأکید کرد: شهرداران باید افرادی شجاع، اخلاق‌مدار، خوشنام و پاکدست و آشنا به مسائل شهر و قوانین شهری و دارای سوابق تخصصی و مدیریتی مرتبط باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز