روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 874
  • 969
  • 1,385,150
طراحی سیستمی برای تشخیص هک گوشی‌های هوشمند

محققان امنیتی دانشگاه واشنگتن یک سیستم جدید به نام SeaGlass طراحی کردند که قادر است ناهنجاری‌های سیستم سلولی را تشخیص دهد. این اطلاعات مشخص می‌کند که در کجا و چه زمانی از تجهیزات شنود تلفن همراه استفاده می‌شود.
محققان برای ارزیابی عملکرد این سیستم، نمونه‌ای از آن را در یک دوره دوماهه پیاده سازی کردند و حسگرهای SeaGlass روی اتومبیل‌هایی که در سیاتل و میلواکی در حال حرکت بودند، نصب کردند. این سیستم در دوره مذکور موارد متعددی از ناهنجاری‌ها را در شبکه تلفن همراه شناسایی کرد.
گوشی‌های تلفن همراه در برابر ارتباطات سلولی که توسط ابزارهای جاسوسی موسوم به IMSI برقرار می‌شود، آسیب‌پذیر هستند. این ابزارها قادرند محل دقیق گوشی‌های هوشمند را شناسایی کنند، مکالمات آن‌ها را شنود کنند یا پیام‌های ناخواسته‌ای را برای کاربران ارسال کنند.
تاکنون استفاده از چنین ابزارهایی به صورت یک راز باقی مانده است. اما اکنون محققان به سادگی می‌توانند استفاده از این تجهیزات را تشخیص دهند و از این پس ابزاری برای تشخیص چگونگی و میزان مسئولیت پذیری سازمان‌ها، ادارات و اشخاصی که به این تجهیزات دسترسی دارند، در اختیار خواهند داشت.
ابزارهای IMSI خود را به عنوان یک برج سلولی مجاز معرفی می‌کنند که امکان ارتباط عادی تلفن همراه را با شبکه برقرار می‌کنند. بدین ترتیب تلفن را ردگیری کرده و اطلاعات شناسایی آن را جمع‌آوری می‌کند.
تجهیزات شنود موجود در بازار حداکثر به اندازه یک کیف کوچک هستند و قیمت آن‌ها از چند هزار تا چندصد هزار دلار است.
سیستم SeaGlass برای شناسایی این تجهیزات از حسگرهایی استفاده می‌کند که درون وسایل نقلیه نصب می‌شوند تا تمام خیابان‌ها و بخش‌های مختلف شهر را تحت نظارت بررسی دهند. این سیستم اطلاعات دریافتی از برج‌های سلولی مجاز شهر را گردآوری کرده و شبکه ای از رفتار متعارف این برج ها به دست می‌دهد. سپس با استفاده از الگوریتم‌ها و ابزارهای خاصی رفتارهای نامتعارف و ناهنجار را که معمولا حاصل به‌کارگیری تجهیزات شنود در شبکه است، شناسایی می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز