روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
طراحی شبکه گذربندی، ضرورت مهم توسعه سال‌های آتی شهر

منتخب پنجمین دوره شورای شهر اسلامی شهر تبریز، طراحی شبکه گذربندی را ضروروت مهم توسعه سال‌های آتی شهر خواند.
به گزارش شهریار، عبداله‌ تقی‌پور با بیان این که ساخت‌وسازهای غیرمجاز حریم شهر، از معضلات آینده شهر است، گفت: به تجربه ثابت شده است که تاثیر اقدامات شهرداری بر حریم شهرها، محدود است و ساخت‌وسازهای غیرمجاز، تهدیدی است که دائماً متوجه مسیر توسعه آینده شهر است.
وی تصریح کرد: با توجه به روند گسترش شهر، از هم اکنون باید شبکه گذربندی در این بخش‌ها، طراحی و ترسیم شود؛ در غیر این صورت، در آینده، اجرای طرح‌های توسعه شهری با مسیرگشایی‌های هزینه‌بر و سنگین مواجه خواهد بود.
تقی‌پور اظهار داشت: با ترسیم و اجرای این طرح، در صورتی که سال‌ها بعد، مجریان ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز، قصد تجدید بنا داشته باشند، شهرداری قادر به اخذ عوارض قانونی خواهد بود و در ضمن، هزینه‌ای نیز از بابت مسیرگشایی‌ها تحمیل شهر نخواهد شد.
وی در عین حال تاکید کرد: فراهم‌شدن شرایط اجرای این طرح، نیازمند بسترسازی‌های قانونی و توجه ویژه نمایندگان محترم مجلس است.
منتخب شورای پنجم یادآور شد: نبود طرح شبکه گذربندی شهر در گذشته‌ موجب شده امروز در بافت‌ حاشیه‌نشین شمال شهر با مسیرگشایی‌های پیچیده و هزینه‌بر مواجه باشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز