روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 388
  • 594
  • 995,980
طرح استانی شدن انتخابات مجلس نهایی می شود

نایب‌رئیس کمیسیون شوراهای کشور در مجلس گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمیسیون شوراها و امور داخلی در حال نهایی شدن است.
بیت‌الله عبدالهی با اشاره به اینکه استفساریه طرح ایجاد شورای محلات در جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس رأی نیاورد، اظهار داشت: نمایندگان به دلیل آن‌که این طرح هزینه‌های بسیاری دارد آن را رد کردند.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس به دومین محور نشست کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس نیز اشاره کرد و در ادامه سخنان خود گفت: احزاب طرحی در خصوص اینکه در مجلس شورای اسلامی سهمیه‌ای برای بانوان در نظر گرفته شود ارائه کرده اند، بدین صورت که در لیست احزاب برای مجلس سهمیه‌ ویژه برای بانوان در نظر گرفته شود.
استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس کلید خورد
نایب‌رئیس کمیسیون شوراهای کشور در مجلس از جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش در مجلس خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس به دلیل عدم توانایی در انجام‌وظیفه و مشکلات آموزش و پرورش، استیضاح وزیر آموزش و پرورش را کلید زدند و مجموع مشارکت در این استیضاح که امروز طرح آن تدوین شد حدود ۶۰ نفر بودند.
عبدالهی در ادامه بابیان اینکه طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در حال نهایی شدن است، گفت: با اتمام بررسی طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمیسیون شوراها، طرح به صحن علنی مجلس می‌رود.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس یادآور شد: متأسفانه یکی از آسیب‌های انتخابات در شهرستان‌ها خرید و فروش آراء است که با استانی شدن انتخابات مجلس این آسیب حذف خواهد شد و می‌توان گفت بر اساس جزئیات این طرح افراد با سابقه می‌توانند به مجلس راه یابند.
تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری
وی گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس اختلافات قومی که در انتخابات دیده می‌شود کاهش پیدا کرده و پروژه‌های اساسی در استان‌ها رنگ و بوی دیگری گرفته و به آنها رسیدگی می‌شود.
نایب‌رئیس کمیسیون شوراهای کشور در مجلس همچنین از اجرایی شدن ساختار وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در هفته‌های آینده خبر داد، خاطرنشان کرد: اخیراً نمایندگان مجلس با ارتقاء سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به وزارتخانه موافقت کرده اند و ساختار آن با حضور نمایندگان قوا و شورای نگهبان بررسی و به دولت ابلاغ‌شده و احتمال می‌رود تا هفته‌های آینده اولین وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به مجلس معرفی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز