روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
طرح «افزایش» نماینده حوزه اهر وهریس به صحن علنی می رود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: طرح «افزایش» نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس به ۲ نفر با امضای چند نفر از نمایندگان اعضای کمیسیون شوراها در صحن علنی مطرح می شود.
بیت الله عبدالهی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به نشست کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با محوریت افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در جلسه امروز کمیسیون شوراها طرح افزایش نمایندگان حوزه های انتخابیه اهر و هریس و تبریز، اسکو و آذرشهر مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: مستقل شدن حوزه انتخابیه اهر و الحاق هریس به تبریز و تشکیل حوزه انتخابیه تبریز و هریس هنوز مراحل اولیه را طی می کند. این در حالی است که هرگونه تفکیک حوزه های انتخابیه و افزایش نمایندگان منوط به تایید نمایندگان مجلس در صحن علنی است.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس تصریح کرد: در نشست کمیسیون افزایش نمایندگان حوزه انتخابیه اهر و هریس و مستقل شدن آذرشهر و اسکو به رای گذاشته شد که نهایتاً مستقل شدن آذرشهر و اسکو نسبت به افزایش نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس به دو نفر به ترتیب ۷ و ۶ رای به دست آورد و نهایت تصمیم نمایندگان این کمیسیون به مستقل شدن آذرشهر و اسکو شده است.
عبدالهی با تاکید بر اینکه هنوز مصوبات کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در خصوص افزایش نمایندگان مراحل اولیه را طی می کند، خاطرنشان کرد: هنوز معلوم نیست مصوبات این کمیسیون در صحن علنی رای بیاورد یا خیر و یا این که عملی شود یا خیر؟ البته شاید در صحن علنی مجلس با نظر نمایندگان تغییرات دیگر نیز بر مصوبات این کمیسیون اعمال شود.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یادآور شد: متاسفانه پیشنهاد افزایش نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس به دو نفر تنها با یک رای کمتر، نتوانست رای نمایندگان عضو کمیسیون را کسب کند و از طرفی هم مصوب شده تا هریس با تفکیک از حوزه انتخابیه اهر به حوزه انتخابیه تبریز الحاق و اهر به عنوان حوزه مستقل یک نماینده در مجلس داشته باشد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس متذکر شد: همچنین پیشنهاد بنده مبنی بر افزایش نماینده حوزه انتخابیه اهر و هریس به دو نفر با امضای چند تن از نمایندگان اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در صحن علنی مطرح می شود، البته این مصوبات هنوز قطعیت نداشته و مراحل اولیه را در کمیسیون سپری می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز