روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 505
  • 798
  • 1,334,004
طرح انتقال آب ارس به تبریز در مرحله تامین فاینانس است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: طرح ملی انتقال آب ارس به تبریز و شهرها و روستاهای مجاور در مرحله تامین فاینانس است.
یوسف غفارزاده در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مناقصه پروژه انتقال آب از رودخانه ارس نهایی و ابلاغ برنده مناقصه نیز صادر شده و در مرحله تأمین فاینانس خارجی است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت اجرای طرح انتقال آب از ارس، یادآور شد: برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در تأمین آب برای جمعیت ۲ میلیون نفری کلان شهر تبریز و مسایل زیست محیطی و سایر اهداف پیش بینی شده، ضرورت اجرای این پروژه بیش از پیش احساس می شود.
غفارزاده ، ۱۱۰ کیلومتر طول خط انتقال، ۲ ایستگاه پمپاژ، یک تصفیه خانه به ظرفیت ۶/۶ متر مکعب در ثانیه و ۱۱ مخزن به حجم ۳۴۰ هزار مترمکعب را از جمله مشخصات فنی فاز دوم پروژه انتقال آب ارس برشمرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی ، تامین آب شرب و صنعتی ۲۲ شهر به ویژه کلان شهر تبریز، ۲۸۶ روستا در شهرستان های تبریز، مرند، جلفا، شبستر و تأمین حقابه زیست محیطی دریاچه ارومیه از محل برگشت پساب بازیافتی طرح به میزان ۱۰۰ میلیون متر مکعب در سال را از مهم ترین اهداف این پروژه اعلام کرد.
یوسف غفارزاده، اجرای خط انتقال به طول ۳۵ کیلومتر با لوله فولادی به قطر دو هزار میلی متر، احداث ۵ باب مخزن تامین فشار و ذخیره، احداث ۵ باب ایستگاه پمپاژ و احداث آبگیر و ایستگاه پمپاژ اصلی به ظرفیت ۵ مترمکعب در ثانیه را از مهم ترین اقدامات انجام یافته در فاز اول پروژه از رودخانه ارس تا هرزندات بیان کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه شامل ۶۸۸ میلیون یورو فاینانس خارجی و ۶۸۷۰ میلیارد ریال هزینه های کارفرمایی است، اضافه کرد: مجوزهای قانونی مورد نیاز برای اجرای این پروژه که از طرح های اولویت دار وزارت نیرو برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی است، اخذ شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز