روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 547
  • 771
  • 1,434,183
طرح تفصیلی روستاهای الحاقی تعیین تکلیف می شود

بر اساس تصمیم کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز، طرح های تفصیلی روستاهای الحاق شده به شهر تبریز به زودی تعیین تکلیف می شود.
در نشست این کمیسیون، اعضای حاضر از به طول انجامیدن تصویب طرح تفصیلی در روستاهای الحاقی انتقاد و اعلام کردند: طولانی شدن فرآیند تدوین طرح تفصیلی این روستاها، زمینه را برای ساخت و سازهای غیرمجاز فراهم کرده و موجب پیچیده تر شرایط زندگی اهالی می شود.
رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز با اشاره به تاکید شهرداری در خصوص تسریع در نهایی شدن طرح تفصیلی روستاهای الحاقی، گفت: اگر قرار باشد طراحی طرح تفصیلی در روستاها چندین سال به طول انجامد، باید برای نگارش طرح تفصیلی خود تبریز صد سال زمان صرف کنیم.
فریدون بابایی اضافه کرد: شهرداری های مناطق مربوطه که روستاهای الحاقی در آن واقع شده اند باید هرچه سریع تر با هماهنگی معاونت شهرسازی شهرداری، این موضوع را جمع بندی و نهایی کنند.
یکی از اعضای کمیسیون نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن معیشت و اشتغال ساکنان روستاهای الحاقی، اظهار داشت: کشیدن چند خط و رنگ آمیزی کاغذها به اسم طرح تفصیلی، دشواری چندانی ندارد، بلکه نقطه اساسی آن است که فضاهای شهری لازم برای کسب و کار و معیشت مردم نیز به وجود آید.
محمد اشرف نیا گفت: در طراحی فضاهای شهری نباید بافت ارزشمند قدیمی به بهانه طرح جامع و تفصیلی تخریب و نابود شود، بلکه باید با ایجاد فضاهای جدید و موازی، نیازهای شهری را تامین کرد.
محمد عزتی معاون شهرسازی شهرداری تبریز هم در این نشست با بیان اینکه تنها طرح تفصیلی چند روستای الحاقی به صورت تعیین تکلیف نشده باقی مانده است، نسبت به نهایی کردن هرچه سریعتر این طرح ها اعلام آمادگی کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز