روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 51
  • بازدید دیروز: 1,235
  • کل بازدید ها: 831,936
طرح جدید عابر پیاده در سطح شهرداری منطقه ۱ با رنگ ترافیکی چند جزئی

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز، مهدیزاده معاون حمل و نقل وترافیک منطقه یک از اجرای طرح جدید عابر پیاده با رنگ ترافیکی چند جزئی با قابلیت مشخص شدن مسیر عابرین خبر داد .
براساس این گزارش مهدیزاده اعلام داشت : خطوط عابر پیاده از زمانی که به بشر به عنوان قانونی برای رعایت کردن ابلاغ شده است به شیوۀ معمول امروزی بوده اند. مبنای خط کشی معابر را به سال ۱۸۴۳ نسبت می دهند چرا که در کتابی منتشره درهمان سال متنی در مورد ضرورت استفاده از سنگ سفید در وسط خیابان و چراغ چهار راه ها نوشته شده بود ولی به صورت کاربردی بعد از جنگ جهانی اول برای اولین بار رنگ سفید بر روی معابر بریتانیا کشیده و در سال ۱۹۳۰ خط سفید در تقاطع ها بعنوان خطی بود که خودروها باید پشت آن بایستند، و به رسمیت شناخته شد و در شهرهای مختلف جهان از این طرح استفاده شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک اظهار نمود: حال با پیشرفت تکنولوژی ، عصر جدید ، سرعت ، ارتباطات و دغدغه های مختلف در حوزه های شهرها گاهی این مهم (خط کشی عابر پیاده) تبدیل به امری ساده و بی اهمیت گشته و دقت در آن و تامل و تفکر برای هویت بخشی و اهمیت دهی به آن کاسته شده است.
وی گفت: برای تقویت این مسئله و جلوگیری از بسیاری مخاطرات حادث شده برای شهروندان و عابرین پیاده به نظر می رسد تغییر درطراحی این خطوط می تواند چشم رانندگان و عابرانی که به این خطوط سیاه و سفید عادت کرده اند را باز کند تا دقت بیشتری برای درک و احترام به آن به کار ببندند.
یکی از راههای کم هزینه و پر بازده در راستای بروز نمایه های خلاقیت شهری استفاده از طرح های جدید برای درهم شکستن کلیشه های طراحی علائم راهنمائی و رانندگی است.
مهدیزاده اشاره نمود: طرح جدید عابر پیاده در سطح شهرداری منطقه یک با رنگ ترافیکی چند جزئی با قابلیت مشخص شدن مسیر عبورعابر پیاده و از سمت چپ یا راست با فلش و حق تقدم برای عابر پیاده در تقاطع یا محل عبور عابر و نیز قابلیت اجرایی خطوط مسیر نابینایان و همینطور کاهنده سرعت علائم هشدار برای رانندگان است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز