رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ارایه برنامه های وزرای پیشنهادی ورزش و آموزش و پرورش در کمیسیون متبوع خود، گفت: نمایندگان در این جلسه دغدغه های خود در حوزه های ورزش و آموزش و پرورش را مطرح کردند.

سلمان خدادادی در تشریح جلسه امروز یکشنبه ( ۹ آبان) کمیسیون اجتماعی مجلس،گفت: در نشست امروز مسعود سلطانی فر و فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزرای پیشنهادی ورزش و جوانان وآموزش و پرورش برنامه های خود برای این ۲ وزارتخانه را به نمایندگان ارایه دادند و اعضاء کمیسیون هم سوالات خود در این حوزه ها را مطرح کردند.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه دانش آشتیانی محوربرنامه های خود در حوزه آموزش و پرورش را با نمایندگان درمیان گذاشت، افزود: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و وزیر ورزش تاکید بر ایجاد تحول و پیشرفت در این ۲ وزارتخانه داشتند، البته نمایندگان نیز با طرح دغدغه های خود به ویژه درحوزه ورزش نسبت به حل مشکل این حوزه در کشور تاکید کردند.

وی با بیان اینکه حوزه ورزش در اکثر استان ها کمترین اعتبار و نیروی لازم را دارد، تصریح کرد: به اعتقاد نمایندگان وزارت ورزش تا کنون ضعیف ترین عملکرد را داشته و در برخی شهرستان ها با چندین هزار نفر جمعیت افرادی به تعداد انگشت در وزارتخانه ورزش فعالیت می کنند، بنابراین وزیر پیشنهادی باید به رفع این مشکلات توجه ویژه داشته باشد.

خدادادی با تاکید براینکه در شهرستان های کوچک و با مردم کم درآمد باید مراکز ورزشی دولتی توسعه بیشتری پیدا کند، گفت: همچنین در حوزه آموزش و پرورش نیز تاکید بر عدم موفقیت فعلی دراین دو بخش بود و مطرح شد که مدارس دولتی مانند مراکز غیرانتفاعی از دانش آموزان پول دریافت می کنند؛ بنابراین از وزیر پیشنهادی خواسته شد که میان آموزش و پرورش تفاوت مشخصی حاصل شود.

رییس کمیسیون اجتماعی، گفت : وزرای پیشنهادی از نمایندگان تقاضای کمک در حل مشکلات وزارتخانه ورزش وجوانان و آموزش و پرورش داشتند، همچنین درادامه این جلسه لایحه تعیین اختیارات و وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز مورد بررسی قرار گرفت که طی ۲ هفته آینده بررسی این لایحه به اتمام می رسد.