روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 437
  • 532
  • 998,377
طرح راه آهن مراغه – ارومیه در مراحل پایانی

معاون فنی و زیربنایی راه آهن کشور گفت: طرح راه آهن مراغه – ارومیه در مراحل پایانی بوده و به زودی به بهره برداری می رسد.
مازیار یزدانی در حاشیه بازدید از روند اجرای این طرح و نشست بررسی وضعیت آن افزود: هدف از این بازدید بررسی نهایی برنامه تحویل و تحول و آماده سازی مسیر راه آهن مراغه – ارومیه برای بهره برداری در اسرع وقت است.
معاون فنی و زیربنایی راه آهن کشور اظهار داشت: اتمام هر چه سریع تر این طرح و بهره مندی مردم استان آذربایجان غربی از خدمات حمل و نقل ریلی از اولویت های کاری راه آهن بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است.
میرحسن موسوی معاون مسافری راه آهن و مجتبی تفقدی معاون ناوگان راه آهن نیز در این آیین در راستای تامین و تجهیز هرچه سریع تر امکانات خدمات ایستگاهی و ناوگان مورد نیاز این مسیر با هماهنگی های لازم در اسرع وقت تاکید کردند.
در این آیین جمعی از مدیران ارشد راه آهن و مدیران ستادی از مراحل اجرای طرح راه آهن مراغه – ارومیه بازدید کردند.
در این آیین ایستگاه های مهاباد، نقده و ارومیه و تاسیسات زیربنایی جانبی آن ها برای آمادگی ارایه خدمات حمل و نقل بار و جابجایی مسافر مورد بررسی قرار گرفت و از سوی معاون فنی و زیر بنایی راه آهن دستور لازم برای اتخاذ تمهیدات لازم برای آمادگی هر چه بیشتر برای بهره برداری این مسیر صادر شد.
مسیر خط آهن مراغه – میاندوآب – مهاباد – نقده – ارومیه از سال ۱۳۸۱ آغاز شده و آذربایجان غربی را به استان های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و بالاخره به مرکز کشور وصل می کند.
این مسیر ریلی دارای چهار ایستگاه است که ایستگاه ارومیه با ۱۶ هزار متر مربع زیربنا و یک سالن ترانزیت، بزرگترین ایستگاه راه آهن کشور است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز