روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 680
  • 771
  • 1,434,316
طرح فرا حزبی کنگره آمریکا علیه نظام بانکی

شماری از اعضای کنگره آمریکا در اقدامی فراحزبی به دنبال پیشبرد طرحی در راستای تحریم و منزوی کردن بانک‌های ایرانی به اتهام واهی پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند.
این طرح ضد ایرانی از سوی «تد کروز» عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا و «مایک گالاگر» (Mike Gallagher)عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده و در میان حامیان آن، نام برخی دیگر از دولتمردان ایران‌ ستیز آمریکایی نظیر «تام کاتن» و «مارکو روبیو» به چشم می‌خورد.
به موجب این طرح‌، همه بانک‌های ایرانی تهدیدی در رابطه با پولشویی و تروریسم تلقی شده و چنانچه با تکیه به این اتهامات، نام یکی از آنها در لیست سیاه آمریکا گنجانده شود؛ ارتباط آن با سیستم مالی جهانی قطع خواهد شد.
به این ترتیب، دامنه تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا از آنچه که در دولت ترامپ ترسیم شده نیز فراتر می‌رود.
این طرح همچنین روش‌های جایگزین مالی که ایران و اتحادیه اروپا برای کاهش تاثیر تحریم‌ها اتخاذ می‌کنند را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و مبارزه با تلاش‌های ایران برای حفظ ارزش ریال را هم شامل می‌شود.
گفتنی است طرح پیش رو به این بهانه ارائه می‌شود که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به آن سرعتی که شایسته است، دسترسی مالی ایران را محدود نکرده است. آنها همچنین از بابت روند کند بازگرداندن تحریم‌ها که با هدف جلب رضایت متحدین اروپایی برای کاهش تعامل با ایران انجام می‌شود نیز انتقاد می‌کنند.

کروز امیدوار است که این طرح در نشست آتی کنگره آمریکا به تصویب برسد.

وی در این باره مدعی شد: برای معکوس کردن خسارت ناشی از توافق اوباما و ایران، فشار حداکثری لازم است و اقدام ترامپ برای آغاز این روند به واسطه خروج از برجام، کاملاً درست بود. قطع دسترسی ایران به نظام مالی جهانی قدم ضروری دیگری است که با اتکا به این لایحه برداشته می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز