روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 94
  • 507
  • 1,125,951
طرح یک فوریتی برای لغو تعطیلی هشتم ربیع الاول

نماینده مردم ملکان در مجلس با اشاره به طرح یک فوریتی لغو تعطیلی هشتم ربیع الاول، گفت: گزینه جایگزینی برای تعطیلی پیشنهاد نشده است.
سلمان خدادادی با اشاره به گزارش کمیسیون اجتماعی مجلس درباره پیشنهاد لغو تعطیلی هشتم ربیع الاول اظهار داشت: زمانی که بحث ساماندهی تعطیلات مورد نظر بود و مجلس به دنبال کاهش آنها بود، یکی از نمایندگان موضوع تعطیلی هشتم ربیع الاول، روز شهادت امام حسن عسگری(ع) را پیشنهاد کرد که در همان زمان هم قرار شد به دلیل زیاد بودن میزان تعطیلات، این بحث دیگر مطرح نشود.
نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی افزود: این تعطیلی زمینه‌ساز برخی حرکت‌ها و صحبت‌ها و اختلافات شد که نهایتا به این نتیجه رسیدیم که نیازی به وجود آن نیست.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه ساماندهی تعطیلات مورد رضایت مقام معظم رهبری هم است، ادامه داد: طرح یک فوریتی اصلاح تعطیلات رسمی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات و سازمان اداری و استخدامی در کمیسیون اجتماعی مجلس مورد بررسی قرار گرفت که بر مبنای آن بند (ح) ماده (۳۷) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور حذف شد.
وی توضیح داد: در این بند اشاره شده بود که هشتم ربیع الاول، سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) به عنوان تعطیل رسمی تعیین می‌شود.
خدادادی گفت: این طرح یک سال قبل در کمیسیون اجتماعی مجلس تصویب ولی به هیئت رئیسه وصول نشده بود؛ از این رو در دستور کار نیز قرار نگرفته بود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد: برای لغو این تعطیلی گزینه جایگزین معرفی نشده و تاکنون نیز پیشنهادی به این کمیسیون برای تعطیل شدن روز دیگری داده نشده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز