روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 36
  • 1,575
  • 1,392,472
طیب نیا : بانک‌های اتریشی به ایران می‌آیند

وزیر اقتصاد کشورمان، وزیر دارایی و رییس کل بانک مرکزی جمهوری اتریش در نشستی در تهران درباره مسایل و راه‌های گسترش همکاری‌های اقتصادی، بانکی و تجاری گفتگو کردند.
علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان پس از این دیدار با بیان اینکه وزیر دارایی و رییس کل بانک مرکزی اتریش به دعوت بنده به ایران آمدند، گفت: پارسال سفری را به اتریش داشتم و در زمینه توسعه و روابط اقتصادی دو کشور مذاکرات بسیار مفیدی را انجام دادیم.
علی طیب نیا افزود: در پی این سفر، کارگروه هایی تشکیل شد که بر روی مسایل مورد علاقه دو کشور موافقت نامه های پایه ای از جمله اجتناب از اخذ مالیات مضاعف، موافقت نامه همکاری های گمرکی و موافقت نامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری خارجی و در زمینه توسعه روابط بانکی دو کشور بحث کردیم. سفر امسال با این هدف انجام شد که دوباره این مسایل و توفیقاتی را که طی یک سال گذشته داشتیم و اقدامات دیگری که باید انجام دهیم را مرور کنیم.
طیب نیا با اشاره به اینکه حُسن نیت دو کشور روشن است، گفت: پیشرفت های زیادی داشتیم و توافق کردیم در مذاکراتی که در طی این سفر خواهد بود و ملاقات هایی که با وزرای مختلف ایرانی و سازمان ها و نهادهای مختلف خواهند داشت بتوانیم این مسایل را پیگیری کنیم و به نتایج موثری برسیم.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود ۴۰۰ میلیون دلار حجم مبادلات دو کشور است، افزود: توافق کردیم روابط دو کشور را به سطح ۵ میلیارد دلار افزایش دهیم.
طیب نیا اضافه کرد: اکنون فاصله قابل ملاحظه ای با این رقم داریم اما با توجه به قابلیت های دو کشور رسیدن به این سطح تا ۳ سال آینده امکانپذیر است.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه روابط سیاسی دو کشور ایران و اتریش همیشه خوب بود و روابط سازنده ای در حدود ۴۵۴ سال پیش تاکنون داریم ابراز امیدواری کرد بتوانیم روابط اقتصادی مان را همپای روابط خوب سیاسی مان برسانیم.
طیب نیا افزود: هیات اقتصادی اتریش امروز با رییس کل بانک مرکزی، وزیران صنعت، معدن و تجارت و نفت هم دیدار خواهند داشت. هدف ما توسعه سرمایه گذاری و همکاری اقتصادی، تولید محصولات مشترک و صادرات آن به کشورهای منطقه و توسعه روابط تجاری است.
هانس یورگ وزیر دارایی جمهوری اتریش در نشست خود با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با ابراز غم و اندوه خود، حادثه تروریستی تهران را محکوم و با خانواده ها و بازماندگان شهدای این ترور ابراز همدردی کرد.
وی پس از این نشست در جمع خبرنگاران با اشاره به روابط دیرینه اقتصادی ایران و اتریش گفت: می خواهیم هرچه سریع تر این روابط را گسترش دهیم و نکات حل نشده را حل کنیم.
وی افزود: تضمین حقوقی فعالیت بنگاه های اقتصادی و بانک های اتریشی از جمله همکاری های گمرکی و قراردادهای مالیاتی از جمله موضوعات اصلی است.
یورگ با اشاره به اینکه پیشرفت های قابل ملاحظه ای در ایران در این زمینه ایجاد شده، ادامه داد: از زمان سفر وزیر اقتصاد ایران به اتریش که یک سال می گذرد پیشرفتهای قابل ملاحظه ای در زمینه همکاری ها و تعمیق روابط به وجود آمد.
وزیر دارایی اتریش با تاکید بر اینکه اتریش و ایران روابط دیرینه ۵۰۰ ساله دارند، افزود: همه تلاش خود را انجام می دهیم تا از موقعیت مان در قالب اتحادیه اروپا و سازمان های بین المللی استفاده کنیم و به موقعیت ایران استحکام دهیم و همکاری بیشتری داشته باشیم.
یورگ افزود: یقین دارم همکاری هایی که تاکنون انجام شده موجب شود تا حجم روابط اقتصادی کشور به زمان پیش از تحریمها برگردد.تضمین هایی که دولت اتریش به شرکت های اتریشی برای فعالیت در ایران می دهد تاکنون ۴ برابر شده و توافق کردیم بانک های مرکزی دو کشور برای تبادل مدارک با هم همکاری داشته باشند تا حجم همکاری های بانکی به اندازه زمان گذشته برگردد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز