روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۷/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 2,303
  • بازدید دیروز: 2,848
  • کل بازدید ها: 838,345
طیب نیا: راهبرد اصلی دولت مردمی کردن اقتصاد است

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: راهبرد اصلی دولت مردمی کردن اقتصاد است که جز با بهبود فضای کسب وکار میسر نمی شود.
علی طیب نیا افزود: علت اصلی پایین بودن رشد اقتصادی کشور و بروز نوسانات مختلف اقتصادی، در وابستگی اقتصاد به نفت و دولتی بودن آن است؛ در این راستا باید تصدی های بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار شود.
به گفته این عضو کابینه دولت، دولت حتی آمادگی دارد تا سایر تصدی های دولتی که در قانون اصل ۴۴ هم حکمی برای آنها وجود ندارد را به بخش خصوصی واقعی واگذار کند.
وی گفت: دولت و بخش عمومی باید کمک حال بخش خصوصی و نه رقیب آن باشند. امروز دولت ها در جای جای جهان به انجام ماموریت های قضایی، انتظامی و … که بخش خصوصی تمایلی برای انجام آنها ندارد، می پردازند و در سایر موارد کمک حال بخش خصوصی اند.
وی با بیان اینکه مردمی کردن اقتصاد یکی از برنامه های دولت است، گفت: در این راستا شناسایی قوانین و مقررات مخل به عنوان یکی از اولویت های اصلی در دستور کار قرار گرفته است.
وی گفت: اخیرا سه مورد از قوانین و مقررات مخل شناسایی شده که اکنون در معاونت حقوقی ریاست جمهوری در دست بررسی است و سامانه ثبت مجوزها نیز در وزارت امور اقتصادی و دارایی راه اندازی شده است.
طیب نیا با اشاره به شناسایی ۲ هزار و ۲۰۰ مجوز، ادامه داد: ۲ هزار مورد از آنها در سطح کشوری و بقیه در سطح شهرستان ها و مناطق است، اما در شرایط کنونی تمرکز اصلی ما بر فرآیند اصلاح مجوزها است.
وی با اشاره به تهیه نقشه استعلامات و صدور مجوزهای کشوری اظهار داشت: اکنون برخلاف گذشته تصویر بسیار روشنی از فرآیند صدور مجوزها در دسترس است.
وی اضافه کرد: تمرکز اصلی خود را بر۲۰ درصد مجوزها که بر روی ۸۰ درصد دیگرنیز تاثیرگذارند قرار داده ایم و در این زمینه اولویت با پنج دستگاه دولتی بخصوص وزارت امور اقتصادی و دارایی است.
وی در ادامه به کسب رتبه نخست مبارزه با قاچاق مواد مخدر و روان گردان ها از سوی گمرک ایران در جهان و کسب مقام دوم مبارزه با قاچاق سایر کالاها پس از کشور ژاپن اشاره کرد و گفت: با وجود اقدام های انجام شده، هنوز قدم های برداشته شده را ناکافی می دانم.
وی با تاکید بر لزوم مردمی کردن اقتصاد که انتظار رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد:برای دستیابی به رشد اقتصادی پایدار چاره ای جز انجام این مهم نداریم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز