روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 280
  • 744
  • 1,382,448
ظرفیت اکثر کاروان‌های حج ۹۶ تکمیل شده است

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در مورد تکمیل ظرفیت کاروان‌های اعزامی به حج ۹۶ گفت: اغلب کاروان‌ها در کشور اعلام تکمیل ظرفیت کرده‌اند، ولی در برخی از استان‌ها مانند تهران، البرز، قزوین و گیلان تعداد محدودی از کاروان‌ها هنوز به طور کامل تکمیل نشده است.
ابراهیم اسدالهی، مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: مطابق جلسات و تفاهم‌نامه‌هایی که با وزارت حج عربستان انجام دادیم؛ توانستیم سهمیه حجاج ایرانی را نسبت به سال ۹۴، ۳۵ درصد افزایش دهیم و به امید خدا در حج سال جاری تعداد حجاج ما به ۸۶۵۰۰ نفر خواهد رسید.
وی در مورد تکمیل ظرفیت کاروان‌های اعزامی به حج ۹۶ افزود: اغلب کاروان‌ها در کشور اعلام تکمیل ظرفیت کرده‌اند، ولی در برخی از استان‌ها مانند تهران، البرز، قزوین و گیلان تعداد محدودی از کاروان‌ها هنوز به طور کامل تکمیل نشده است. در همین راستا از دارندگان اسناد ثبت‌نامی سال ۸۵ دعوت می‌شود برای تسریع در امر ثبت‌نام به کاروان‌های دارای ظرفیت خالی مراجعه و ثبت‌نام خود را قطعی کنند.
اسدالهی با اشاره به فعالیت‌های سازمان حج و زیارت برای رفاه حال زائران خاطرنشان کرد: سازمان حج و زیارت در برنامه‌ریزی‌های خود همواره درصدد ایجاد رفاه زائران برای بهره‌مندی از این سفر الهی و معنوی است، بنابراین با توجه به فصل گرما چادرهای سیوان که مجهز به کولر‌های گازی است؛ در خیمه‌های عرفات برای حجاج جمهوری اسلامی تدارک دیده شده است. همچنین در بیمه زائران با تجدید نظر تمهیدات بسیار خوبی منظور شده شده است.
وی همچنین در خصوص شایعات مبنی بر انصراف برخی از شهروندان از سفر حج ۹۶ خاطرنشان کرد: متاسفانه در چند وقت اخیر خبرهایی در بین مردم به صورت جهت‌دار پخش شده است که هیچ‌کدام از این خبرها صحت ندارد و کاملا کذب است. این شایعات برای تحریک احساسات مردم شریف ایران و با اهداف سیاسی و اجتماعی مطرح می‌شود. بنابراین این شایعات توسط سازمان حج و زیارت از ریشه و اساس تکذیب می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز