روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,654
  • 1,097
  • 1,390,819
ظرفیت تولید نفت ایران در خلیج فارس افزایش یافت

یک مقام مسئول در شرکت نفت از افزایش ۱۰ هزار بشکه‌ای ظرفیت تولید نفت خام ایران در یکی از میادین نفتی خلیج فارس با تکمیل یک پروژه تعمیراتی چاه‌های نفت خبر داد.
منوچهر داوودی در تشریح طرح جدید افزایش تولید نفت ایران در خلیج فارس، گفت: با اجرای عملیات تعمیر تعدادی از چاه‌های دریایی، تولید روزانه نفت میدان اسفند در سکوی ایلام در منطقه عملیاتی سیری شرکت نفت فلات قاره ایران در مجموع ١٠ هزار بشکه و تولید گاز طبیعی این میدان حدود پنج تا ١٠ میلیون فوت‌مکعب در روز افزایش می‌یابد.
مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران، افزود: این افزایش ظرفیت تولید نفت ایران در خلیج فارس، پس از ١۶ سال و با توجه به مشکلات بستر دریا و نبود امکان استقرار دکل‌های حفاری عملیاتی می‌شود.
این مقام مسئول هدف از تعمیر این چاه که بر روی سکوی WPE-٢ میدان نفتی ایلام قرار دارد را تامین خوراک گاز NGL سیری عنوان کرد و یادآور شد: در هفته جاری با استقرار دکل «پاسارگاد ١٠٠» به عنوان سومین دکل ایرانی به کار گرفته شده در شرکت نفت فلات قاره بر روی یکی از سکوهای میدان ایلام، در نظر است نسبت به حفاری و تعمیر هفت حلقه چاه با استفاده از ٢ دستگاه دکل حفاری در این میدان اقدام شود.
به گفته مدیر امور فنی شرکت نفت فلات قاره ایران حفاری و تعمیر چاه‌های باقیمانده نیز در اسرع وقت انجام می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز