روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 227
  • 702
  • 1,334,428
ظریف خطاب به موگرینی: هوشیار باشید !

وزیر امور خارجه با اشاره به مشکلاتی که آمریکا در راه اجرای برجام ایجاد کرده است، گفت: آقای ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تلاش می کند به هزینه ایران، برجام را از بین ببرد و اروپا لازم است در این خصوص هوشیار باشد.
محمد جواد ظریف در دیدار با فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امنیتی گفت: دولت جدید آمریکا به دنبال آن است تا نگذارد جمهوری اسلامی ایران از منافع برجام استفاده نماید و این نقض متن برجام است.
وی همچنین با اشاره به آزمایش های موشکی کشورمان و نیز پرتاب ماهواره علمی سیمرغ و عدم مغایرت این اقدامات با قطعنامه ٢٢٣١، از بیانیه اخیر سه کشور اروپایی که مشترکا با آمریکا صادر شد، انتقاد کرد و آن را حرکتی در مسیر اشتباه توصیف کرد.
فدریکا موگرینی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در ایران و شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: جامعه بین الملل منافع مشترک با ایران در خصوص اجرای برجام دارد. اتحادیه اروپا قاطعانه از برجام حمایت می کند و این موضع مشترک تمامی کشورهای اروپایی است.
وی افزود: مواضع اتحادیه اروپا در این زمینه روشن است و ما تلاش داریم تا آمریکا را در برجام کنار خود داشته باشیم.
نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امنیتی تاکید کرد: همه ما نیازمند اقدامات خردمندانه و متناسب هستیم.
طرفین در این دیدار همچنین بر گسترش همکاریهای ایران با مجموعه اتحادیه اروپا در حوزه های مختلف و به ویژه حوزه های اقتصادی تاکید کردند. طرفین علاوه بر مسائل مربوط به اجرای برجام، در خصوص موضوعات منطقه ای، سوریه و روند مذاکرات آستانه، تحولات در خلیج فارس، اوضاع در یمن و تاکید بر لزوم رسیدگی به وضعیت اسفبار مردم یمن، بحرین، عراق، و مقابله با تروریسم تکفیری داعش نیز گفت وگو و تبادل نظر کردند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز