روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 28
  • 700
  • 1,331,968
ظریف : دنبال حذف کشورهای منطقه نیستیم

وزیر پیشنهادی امور خارجه گفت:‌ مذاکره برای ایران و آمریکا سخت بود چرا که ما عادت به مقاومت و آن ها عادت به سلطه و تحمیل داشتند؛ تغییر ذهنیت ها مذاکره را رقم زد.
محمدجواد ظریف در جلسه کمیسیون عمران با تاکید بر اینکه ما تمام تلاش خود را برای امن سازی منطقه می کنیم، گفت: وقتی منطقه ناامن باشد هزینه های ما نیز بالا می رود از این رو منطقه را به سمت آرامش و امنیت هدایت می کنیم.
وزیر پیشنهادی امور خارجه با بیان اینکه در دوره جدید ساختارها را در وزارتخانه تغییر داده ایم، افزود: ایجاد معاونت اقتصادی و سیاسی و همچنین ایجاد دیپلماسی پارلمانی از مهم ترین اقداماتی است که به تازگی انجام شده است.
ظریف ادامه داد: ایجاد معاونت های اقتصادی در وزارت خارجه در راستای افزایش تولید و اشتغال بوده تا به این ترتیب در زنجیره جهانی قرار بگیریم.
وزیر پیشنهادی امور خارجه افزود: در صورتی که تولید صادرات محور در کشور ما افزایش یابد دیگر ایران قابل تحریم نیست.
او با اشاره به مذاکره ایران با آمریکا گفت: مذاکره برای ایران و آمریکا سخت بود چرا که ما عادت به مقاومت و آن ها عادت به سلطه و تحمیل داشتند؛ تغییر ذهنیت ها مذاکره را رقم زد.
ظریف با تاکید بر اینکه ما به دنبال حذف کشورهای منطقه نیستیم، تصریح کرد: روابط ما در حال حاضر با کشورهای منطقه روابط محکمی است اما مشکل در ناهماهنگی است.
ظریف در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان در خصوص کشور آذربایجان و بحرین با تاکید بر اینکه ما به دنبال سرنگونی هیچ نظامی نیستیم، گفت: امنیت منطقه باید درون زا باشد و کشورهای منطقه باید به خودشان اکتفا کنند.
وی ادامه داد: اینکه برخی کشورهای منطقه فکر کنند با همراهی آمریکا می توانند کشوری را در این منطقه زمین بزنند اشتباه است زیرا بدعهدی آمریکایی ها بر همه محرز است.
ظریف با بیان اینکه ما کشور سرمایه پذیر صرف نیستیم، گفت: ما خواهان تکنولوژی هستیم و با وجود بیش از ۹۵۰ هزار فارغ التحصیل اصرار بر واردات تکنولوژی داریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز