روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
عابدینی: مطمئن باشید به اوج برمی‌گردم

با آمادگی که از مجتبی عابدینی در سالیان اخیر سراغ داشتیم، انتظار می رفت مسابقات جهانی آلمان برای او سکوی پرتابی باشد تا بار دیگر شایستگی هایش را به علاقه مندان شمشیربازی در جهان ثابت کند اما این اتفاق برای او با غافلگیری مقابل حریف روسی و شکست نزدیک ۱۵ بر ۱۴ رخ نداد. البته شمشیرباز المپیکی ایران که در المپیک یکی از شگفتی سازان کاروان کشورمان لقب گرفت و با بدشانسی به مدال نرسید، همراه تیم ملی سابر در رده پنجم جهان ایستاد.
عابدینی در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه” درباره حضورش در مسابقات جهانی آلمان می گوید: «همه کسانی که مسابقات شمشیربازی را به صورت حرفه ای دنبال می کنند، می دانند که سطح رقابت های جهانی چقدر بالاست و بعد از المپیک از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. این دوره نیز تمامی قهرمانان جهان حضور داشتند و کار برای ما بسیار سخت بود.»
وی درباره حذف زودهنگامش از مسابقات می افزاید: «از خودم راضی نیستم. به خاطر اینکه مدال می خواستم و قصد داشتم اولین مدالم را در این دوره کسب کنم. البته تمام قهرمانان المپیک قبل از نیمه نهایی حذف شدند و متاسفانه من هم نتوانستم به مراحل بالا برسم. مطمئن باشید که دوباره خودم را به اوج می رسانم و جبران می کنم. البته خدا را شکر علی پاکدامن خوب ظاهر شد و تا جمع ۸ تیم برتر جهان پیش رفت.»
قهرمان شمشیربازی ایران که با شکست قهرمانان جهان در مسابقات مختلف انتظارات را از خود بالا برده، در ادامه از دلایل حذفش گفت: «ورزش است و یک سرش برد و یک سرش باخت است. البته خستگی زیاد ناشی از حضور در مسابقات دلیل اصلی باخت من بود. در شمشیربازی که ورزش لحظه هاست، چنین اتفاقاتی طبیعی است. با این حال نمی خواهم بهانه بیاورم و خودم را از همین حالا برای حضور پرقدرت در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ آماده می کنم.»
عابدینی با اشاره به پنجمی ایران در بخش مسابقات تیمی خاطرنشان می کند: «در بخش تیمی واقعا مدال دور از دسترس ما نبود و با نتیجه نزدیکی به مجارستانی باختیم که نایب قهرمان جهان شد. ما تیم های فرانسه،‌رومانی، انگلیس و عربستان را شکست دادیم و پنجم جهان شدیم که نتیجه خوبی بود.»
وی در پاسخ به این سوال که قهرمانان شمشیربازی بعد از شکست ها از فدراسیون و امکانات گلایه ای ندارند، می گوید: «خودم را سرباز این مملکت و مردم می دانم. در این چند سال درباره مسائل مالی و امکانات صحبت نکردم و گلایه ای ندارم. با این حال معتقدم باید به این رشته پرمدال توجه بیشتری شود.»
نفر چهارم المپیک در پایان گفت و گوی خود با “ورزش سه” قول جبران می دهد: «از مردم به خاطر نتیجه ای که به دست آمد، عذرخواهی می کنم. خودم به خودم قول دادم که در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ طلا بگیرم اما نمی توان از الان به مردم قولی بدهم چون ورزش فراز و نشیب های زیادی دارد. با این حال قول می دهم که با تمام جانم برای کسب موفقیت بجنگم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز