روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 388
  • 594
  • 995,980
عباسی و سیاسی کاری آزاد

ماجرای لغو سخنرانی حسن عباسی ابعاد جدیدی به خود گرفته است.
حسن عباسی یکی از سخنرانان قهار اردوگاه راست سیاسی است که اظهارات اغلب جنجالی اش موج بروز واکنش های متضادی می گردد.
روش عباسی در سخنرانی ها حمله های ریشه ای به شخصیت های سیاسی است . روشی بسیار خطزناک که البته برای خود او نیز بی درد سر نبوده است. آخرین نمونه از این دست اظهارات مربوط میشود به ادعای ارتباط حسن روحانی رییس کمیسیون امنیت ملی وقت مجلس شورای اسلامی با هیئت اسرائیلی در سال های ۶۵ تا ۶۶٫ اظهاراتی که البته حسن عباسی بخاطر آن به ۹ ماه زندان محکوم گردید . البته خیلی ها معتقد بودند وی با تکیه بر برخی نهادها و اشخاص متنفذ می تواند چنین بی محابا همه مسئولین ارشد کشور را محقرانه مورد خطاب قرار دهد.
بعنوان نمونه وی در یکی از سخنرانی های آتشین خود میگوید روسای بی عرضه سه قوه ، بی کفایتی شما سبب شده است تا فلش انتقادات مستقیم به سمت رهبری نشانه برود.
اظهاراتی از این دست و سبک سخنرانی این چنینی ، البته او را در میان بخشی از اصولگرایان که زمانی احمدی نژادی دو آتشه بودند و امروز چندان تمایلی به او ندارند، بسیار محبوب کرده است.
لغو سخنرانی او در آزاد تبریز
حسن عباسی ، روز دو شنبه به دعوت بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاد ، راهی تبریز شده بود تا در این دانشگاه سخنرانی نماید.مقدمات کار نیز فراهم بود تا اینکه نیم ساعت مانده به آغاز مراسم خبر لغو سخنرانی او عمومی میشود و برنامه نیز به هم میخورد تا او راهی مسجد مهدیه تبریز شود تا سخنان خود را نه با دانشجویان بلکه با مردم عادی به اشتراک بگذارد.
اما این سئوال که چرا سخنرانی او در دانشگاه آزاد تبریز لغو شد هنوز معمایی حل نشده است. بسیج دانشجوئی ، محمدرضا استاد رحیمی، مدیرکل سیاسی استانداری را مسئول لغو این مراسم میدانند چرا که او در مصاحبه ای گفته است براساس مصوبه کمیسیون دانشجویی و البته برای حفظ آرامش فضای دانشگاه ها این مصوبه صادر شده است.
اما به نظر میرسد ، تشکل دعوت کننده این سخنرانی جنجالی ، یک طرف ماجرا را مخفی نگه میدارد، آن هم اینکه مسئولین ارشد خود دانشگاه آزاد نیز تمایلی به این سخنرانی نداشته اند چرا که اگر تمایلی وجود داشت ، همه ناظران سیاسی متفق القول اند که دانشگاه آزاد هیچ سرخطی را از دولت نمی پذیرد.
حمله اساسی به دولت
نمونه بارز این کنتاکت سیاسی را میتوان در سخنرانی های آتشین علیه دولت در همایش معاونین آموزشی سراسر کشور در تبریز، که با حضور دکتر طهرانچی و شخص علی اکبر ولایتی برگزار گردید، مشاهده نمود. در آن سخنرانی یکی از سخنران آشکارا رییس جمهور را مصداق نفاق معرفی نمود که شاید حسن عباسی نیز نمیتوانست به آن صراحت ، سخنرانی کند.
بنابراین اینکه دانشگاه آزاد برای اینکه به دولت حمله ای صورت گیرد ، نیازی به اخذ اجازه از کسی نمیبیند ولی باید به درستی و با تعمق بیشتری دلیل عدم صدور مجوز این سخنرانی از سوی مسئولین ارشد دانشگاه آزاد را بررسی نمود.
سرنخ
بعد از لغو مراسم، بسیج دانشجوئی در مصاحبه ای با انتقاد تند از استاد رحیمی گفته است : بدانید دانشگاه و مسئولین آن هیچ مشکلی با برنامه و حضور استاد عباسی نداشتند و ندارند.مشکل تفکرات سیاسی و نگرش های سیاسی مسئولین شهر می باشد. اما در ادامه این مصاحبه سرنخ بسیار خوبی از طرف جوان پور رییس دانشگاه آزاد واحد تبریز مطرح میگردد . جائی که مسئول بسیج دانشجوئی دانشگاه آزاد تبریز به اظهارات جوان پور رئیس دانشگاه آزاد استان مبنی بر حفظ وحدت در توجیه لغو سخنرانی عباسی اشاره داشته و می گوید : آقای رییس وحدت بین خط ولایت با جریان لیبرال و مرعوبین شدنی نیست.
گو اینکه خود مسئول بسیج دانشجوئی هم از این مساله آگاه است که مسئولین ارشد دانشگاه آزاد، خود به دنبال بهانه ای و یا مفری بوده اند تا ین مراسم سر نگیرد.
استاد رحیمی
موضوع مهمتر این است که چرا هجمه ها بر علیه استادر حیمی است و نه فرماندار تبریز . اگر لغو مراسم با نظر شورای تامین بوده باشد، این راستگو است که باید مورد سئوال باشد، اما این که استادرحیمی مدیرکل سیاسی در حالیکه ، راستگو به عنوان سرپرست معاونت سیاسی معرفی شده است ، چرا سیبل حمله های اصولگرایان استاد رحیمی است.
همین مساله تا حدود زیادی مشخص میکند که کدام مدیران سیاسی ، دفاع از بنیان های فکری خود را که توام با هزینه های سیاسی نیز هست به عافیت طلبی ترجیح داده اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز