روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 317
  • 1,569
  • 1,020,766
عدم اجرای صحیح قوانین شهری یکی از مهم‌ترین معضل شهـــرداری‌ها

هفدهمین نشست مشترک قضات دیوان عدالت اداری کشور و مدیران حقوقی شهرداری ها و مسولین دبیرخانه مجمع کلان شهرهای ایران طی دو روز در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی شهرداری تبریز برگزار شد.
به گزارش شهریار، در این نشست موضوع عوارض ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری، اجرای طرح های توسعه شهری، موضوع ماده صد قانون شهرداری ها، کارگروه آراء صادره در اجرای ماده (۶۳) قانون دیوان عدالت اداری، عوارض بانک ها و تابلو مورد بررسی قرار گرفت.
شهردار تبریز در این مراسم اظهارکرد: عدم اجرای صحیح قوانین شهری و یا نواقص قانونی یکی از مهم ترین موضوعات شهرداری ها است.
ایرج شهین باهر اظهارکرد: حوزه حقوقی در شهرداری ها یکی از مهم ترین حوزه های کاری است که بیشتر شهرداری ها به دلیل عدم شناخت و بهره‌مندی کافی از این حوزه با ضعف و مشکلات بسیاری هستند.
وی همچنین گفت: عمده ترین مشکلات حوزه حقوقی به عدم ثبات مدیریتی و نتیجه نگرفتن مدیر به دلیل کمبود زمان در پرونده های مختلف حقوقی و عدم دسته بندی اسناد به شکل سیستماتیک بازمیگردد که این موضوع باعث آسیب پذیر بودن شهرداری‌ها می شود.
وی با اشاره به درآمدهای شهرداری ها یادآور شد: شهرداری های ما با مشکلات عدیده ای در حوزه درآمدها مواجه هستند واین موضوع به عدم اجرای صحیح قوانین شهری و یا نواقص قانونی بازمیگردد.
شهردار تبریز یادآور شد: در کشورهای شهرهای توسعه یافته وقتی در یک محله ای ایستگاه مترو ساخته می شود و یک خدمت شهری در آن محل ایجاد می شود شهروندان آن منطقه به شهرداری عوارض بهره مندی از ایستگاه مترو را پرداخت می کنند و شهرداری ها موظف هستند این مبلغ را در حوزه های محروم هزینه کنند.
شهین باهر خاطر نشان کرد: در شهر پاریس هر خانه ای که رو به پارک باشد از ساکنان آن خانه حق ویو دریافت می شود و شهرداری این پول را در سایر بخش های کم برخوردار شهری هزینه می کند.
وی همچنین گفت: شهرداری ها از این طریق می توانند هزینه هایشان را مدیریت کنند اگر دریافت عوارض بر اساس قانون نباشد شهردرای ها را مشکل مواجه می کند و این امر باعث بی عدالتی در توسعه شهری می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز