روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 211
  • 801
  • 1,047,257
عدم به‌کارگیری جوانان اهری در معدن مس

عبداللهی از عدم به‌کارگیری جوانان اهری در معدن مس انتقاد و آن را ظلم به مردم منطقه خواند.
بیت‌الله عبداللهی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از مسائل حوزه انتخابیه‌اش بیان کرد: اولین مشکل شهرستان بیکاری گسترده مردم به خصوص جوانان تحصیل کرده است، این شهرستان از یک توسعه نابرابر برخوردار بوده و بیشترین مهاجرت را به مراکز استان‌های کشور دارد؛ راه‌های بین شهری و روستایی قتلگاه مردمی شده که نماد ایثار در طول تاریخ بوده است.
وی تاکید داشت: برای مقابله با بیکاری باید کشاورزی و دامپروری و فرش اهر و هریس مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه برنامه ریزی شود، آقای شریعتمداری در حالی که باغات اهر به دلیل کمبود آب کشاورزی خشک شده آب سد اهر به معدن مس انتقال یافته و این معدن با آب اهر اداره می‌گردد، ولی فرزندان اهری را استخدام نمی‌کند! به این ظلم پایان دهید وگرنه مردم سیلی محکمی به مدیران مس خواهند زد.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس دهم، متذکر شد: از وزارت نفت می‌خواهم مشکل گاز نیروگاه هریس را زودتر حل کنند چراکه جوانان هریس چشم به اشتغال در این نیروگاه دوخته‌اند، اکثر روستاها و جاده‌های شهرستان فاقد آنتن دهی و اینترنت است؛ از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌خواهم همت لازم را در این خصوص به کار گیرد.
وی افزود: بیمارستان‌های اهر و هریس با حداقل امکانات به کار خود ادامه می‌دهند؛ امیدوارم قول وزیر بهداشت بعد از یک سال برای تحویل ام آر ای به بیمارستان اهر هرچه زودتر محقق شود. حاشیه نشینی در شهرستان بیداد می‌کند. از دولت می‌خواهم در بودجه سال ۹۸ اهتمام جدی به این موصوع کند و اعتبار لازم را اختصاص دهد.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ورزشگاه ۵۰ هزار نفری در دولت نهم و دهم شروع شده اما هیچ اقدام عملی برای تکمیل پروژه انجام نشده است، درمانگاه تامین اجتماعی باید در برنامه سال ۹۸ دولت گنجانده و ورزش روستایی و همگانی مورد توجه قرار گیرد
وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید مانع تعطیلی معادن اهر شود، اضافه کرد: از سوی دیگر صنایع فرش و بیمه قالیبافان اهر هریس باید مورد توجه قرار گیرد، مجلس با موافقت طرح های ویژه اقتصادی اهر و هریس باید زمینه توسعه اقتصادی و صنعتی را فراهم کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز