روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 282
  • 965
  • 1,043,859
عدم شماره گذاری خودروهای فاقد ترمز ضد قفل

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) گفت: خودروهای فاقد ترمز ضد قفل (ای بی اس) و کیسه هوا شماره گذاری نمی شوند.
سردار تقی مهری در حاشیه همایش ملی طلایه داران فرهنگ ترافیک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خودروهای تولیدی باید با درنظرگرفتن ارتقای ایمنی حداقل به چهار یا ۶ کیسه هوا مجهز شوند.
وی خاطرنشان کرد: بالا بردن ضریب ایمنی خودروها موجب کاهش تلفات در تصادفات خواهد شد البته توجه به آموزش فرهنگ ترافیک از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است. سردار مهری گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت هزار نفر جان خود را در تصادفات رانندگی از دست داده‌اند که عمده علل آن سرعت غیرمجاز، عدم توجه به جلو و خستگی و خواب آلودگی بوده است.
وی با تاکید بر لزوم ارائه آموزش های لازم در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک در جامعه خاطرنشان کرد: تمام دستگاه ها به خصوص وزارت آموزش و پرورش باید در ارائه آموزش های همگانی قوانین راهنمایی و رانندگی تلاش بیشتری داشته باشند. سردار مهری اظهار داشت: در این ارتباط با توجه به وجود ۱۰ میلیون دانش آموز همیار پلیس، برنامه های خاصی را در خصوص آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی در دست اجرا داریم.
رئیس پلیس راهور خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۱۰۰ هزار نفر از معلمان، فرهنگیان و اساتید دانشگاه در قالب فرهنگیار ترافیک و ۱۵ هزار نفر راهور محله و دهیار همکاری خاصی با پلیس دارند.
وی اظهار داشت: با توجه به تلاش های انجام شده گام های خوبی در کاهش تلفات تصادفات برداشته شده است اما کافی نیست. سردار مهری همچنین در خصوص استفاده اجباری خودروها از صندلی کودک گفت: لایحه ای در این مورد پس از تایید توسط هیات دولت برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است و اکنون منتظر تصمیم نمایندگان مجلس هستیم.
وی با بیان اینکه در صورت تصویب این پیشنهاد خودروسازان نیز باید در طراحی و تولید خودروها تغییراتی ایجاد کنند، افزود: پلیس بر اساس استانداردهای فنی و اصولی نسبت به شماره گذاری خودروها اقدام خواهد کرد و امیدوارم ارتقای استاندارد خودروها به زودی اجرایی شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز