عدم پیشرفت دانشگاههای کشور از بعد علمی و ساختاری

علی جلیلی در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان یکی از دلایل مهم عدم توسعه صنایع تبدیلی در کشور را واردات بی‌رویه تجهیزات صنعتی عنوان کرد.
وی افزود:متأسفانه بدون برنامه‌ریزی‌های قبلی مجوز واردات بی‌رویه در خصوص تجهیزات صنعتی در کشور صادر شده است که این عمل موجب شده تا برخی از صنایع تبدیلی کوچک و بزرگ کشور با مشکلات زیادی روبرو شوند.
نماینده مردم مراغه و عجب شیر گفت: متأسفانه دانشگاه‌های کشور از نظر علمی و ساختاری پیشرفت مناسبی نداشته و برای خودکفایی کشور از نظر تولید علم و صنایع هیچ تلاشی نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: ایجاد هزاران شغل برای فارغ التحصیل های دانشگاهی یکی از وظایف اصلی دانشگاه‌های نسل چهارم کشور است که در این زمینه نیز ضعیف عمل شده است.
جلیلی با اشاره به مشکلات دریاچه ارومیه در منطقه، گفت: مشکل دریاچه ارومیه تنها برای مردم منطقه آذربایجان نبوده و بلکه مردم کل ایران را شامل می شود که ضروری است دولت با تخصیص اعتبارات لازم در احیای هرچه سریع تر این دریاچه تلاش کند.
وی اضافه کرد: آزاد راه مراغه به هشترود به طول ۹۲ کیلومتر تا پایان سال۹۹ به بهره برداری خواهد رسید و تلاش می کنیم با پیگیری از مسئولان اعتبارات لازم برای اجرای سریع این پروژه تخصیص یابد.
نماینده مردم مراغه در مجلس در ادامه با اشاره به عدم صدورمجوزسرمایه گذاری بانک سپه در این آزاد راه اظهارکرد:براساس مکاتبات انجام شده با رئیس بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار موافقت صدور مجوز سرمایه گذاری بانک سپه در اجرای آزاد راه مراغه به هشترود درحال مرتفع شدن است.
جلیلی افزود: یکی از مطالبات مهم مردم جنوب آذربایجان شرقی و مردم مراغه اجرای آزاد راه مراغه به هشترود است چرا که سالانه تعداد زیادی از شهروندان و مسافران براثر تصادف در این محور جان خود را از دست می دهند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از