روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 759
  • 817
  • 1,357,915
عذاب سفرهای استانی سران قوا و مدیریت مسئله دار استان

سفر مسئولین کشوری(درسطح سران قوا) به استان ، لااقل برای ما خبرنگاران جز عذابی الیم و عظیم نیست. البته معتقدم سفر مسئولین ارشد استان ، هرچه قدر هم بدی و نا زیبایی داشته باشد و هرچه عذاب شدیدی برای ما داشته باشد، حتما باید انجام پذیرد و در همین ابتدای مطلب عرض کنم که مسئولین ارشد استانی هرچه در توان دارند برای دعوت از مسئولین ارشد به استان به کار گیرند اما در کنار آن به آسیب های این سفرها نیز توجه کنند.
نخستین عذابی که می کشیم ، برتری پنداری خبرنگاران پایتخت توسط مسئولین محلی است. آنها مانند عزیز دردانه هایی توسط مسئولین ما تحویل گرفته میشوند و حتی بعضا شماره های آنها را هم می گیرند و ورد زبانشان هم خطاب به پایتخت نشینان این است که ما مشتاقانه در خدمتیم و رسانه را رکن چهارم دمکراسی می دانیم. رسانه ای های پایتخت نشین هم البته آنقدر سفر استانی رفته اند و با این رفتارهامواجه شده اند که پاسخی جز جمله ای تحقیر آمیز بنام رسیدم تهران، بهم زنگ بزن ندارند.
هرچند برخی ها یا نمیخواهند و یا نمی توانند متوجه این مساله باشند، اما خبرنگاران بیش از آنچه فکر می کنید به مسئولین نزدیکند و می بینند. احمقانه ترین رفتار در این زمینه مربوط بود به یکی از مسئولین اسبق استانی که سه بار به دیدن مدیرمسئول یک روزنامه درجه ۲ تهران رفته بود اما حاضر نبود با یکی از روزنامه های تبریز مصاحبه کند.
عذاب دوم ما، امنیتی بازی هایی است که در می آورند. سخن بیراهی نیست که بگوئیم برخی از مسئولین چنان بی خاصیت هستند که ارزش اعتراض و پرتاب کفش هم ندارند
اگر مساله به نگرانی از پرتاب کفش و گوجه فرنگی توسط مردم عصبانی مربوط میشود، خیال مسئولین محترم راحت باشد. اغلب مردم همین الان در صف های گوشت و تخم مرغ و.. ازدحام کرده اند. احتمالا نه کسی حال پرتاب کفش دارد و نه حسش را، البته برخی ها هم اگر حس پرتاب داشته باشند، کفش ندارند که پرتاب کنند. خیالتان راحت.
عذاب سوم ما مربوط میشود به دست چین کردن رسانه ها. هرچند می پذیریم، برای حضور همه در مراسمات آن چنانی امکان وجود ندارد اما مساله گزینش و انتخاب کسانی است که قرار است رویدادی چون حضور رییس مجلس در تبریز را پوشش دهند.این اولین باری نیست که روابط عمومی استانداری خبرنگاران تسنیم و صدا وسیما را به خبرنگاران ۱۴ روزنامه استان و یا ده ها سایت هوادار دولت ترجیح می دهد اما موضوع ابدا این نیست. مساله مهم این است که اگر خبرنگاران مسلط به حوزه های پارلمانی و سیاسی انتخاب شوند، کار بقیه رسانه ای ها هم راحت خواهد بود.
عذاب چهارم مربوط میشود به مردم. خیابان بندی ها، منع عبور و مرور مردم در محوطه استانداری و حتی از مسیر راهنمایی تا استانداری ، موضوعی است که چیزی جز نارضایتی تولید نمی کند.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز