روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 101
  • 374
  • 1,283,026
عراق، آذربایجان و عمان صاحب بیشترین گردشگران سلامت در ایران

دبیر سابق شورای راهبری گردشگری سلامت می گوید: عراق، آذربایجان و عمان، صاحب بیشترین گردشگران سلامت در ایران هستند و کشورهای حاشیه خلیج فارس و افغانستان از این نظر در رده های بعدی قرار دارند.
محمد پناهی ، درباره وضعیت گردشگری سلامت کشور اظهار کرد: با وجود اینکه نظام آماری دقیق در گردشگری نداریم اما از معدود کشورهای دنیا هستیم که در آن تقاضا برای استفاده از امکانات گردشگری سلامت نسبت به عرضه آن، پیشی گرفته است.
وی افزود: در سالهای اخیر به سبب سه عامل مهم تعاملات بیشتر با جهان،تشکیل تیم های تخصصی پزشکی و پیدایش آژانس های تخصصی گردشگری سلامت، توسعه این گونه از گردشگری به ویژه با تقاضای کشورهای همسایه، رشد چشمگیری داشته است.
موسس و نایب رییس انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت تاکید کرد: وضعیت گردشگری سلامت مناسب و رو به جلو است، اما از نظر ساختاری چون این شورا، شورایی نیست که مصوبه هیات دولت را به عنوان پشتوانه قانونی داشته باشد در اجرای روند کار، کمی کند حرکت می کند.
عضو هیات موسس و نایب رییس انجمن توسعه گردشگری سلامت کشور گفت: این انجمن به عنوان بازوی اجرایی شورا در ساماندهی وضعیت گردشگری سلامت کشور نقش جدی دارد و بر اساس آمار وزارت بهداشت ۱۰۰ بیمارستان برای پذیرش بیماران بین المللی معرفی شده اند و ۱۷ آژانس تخصصی گردشگری سلامت گواهینامه حرفه ای در این زمینه دارند.
شورای گردشگری سلامت اول مرداد ۱۳۹۳ تشکیل شد و اعضای این شورا نمایندگان دستگاه های پنج گانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نظام پزشکی، وزارتخانه های امور خارجه، اقتصاد، بازرگانی و بهداشت هستند و دبیرخانه این شورا در سازمان میراث فرهنگی واقع است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز