روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 449
  • 749
  • 1,336,934
عربستان برای جذب گردشگر، قوانین اسلامی را دور می‌زند!

عربستان برای جذب گردشگر، قوانین اسلامی را دور می‌زند!عربستان سعودی برای جذب حداکثر توریست‌های خارجی، به دنبال راه اندازی یک منطقه مستقل گردشگری است که برای قوانین و معیارهای اسلامی سختگیری نخواهد داشت.
دولت عربستان قصد دارد یک منطقه نیمه مستقل گردشگری و بدون نیاز به اخذ ویزا در سواحل شمال غربی دریای سرخ ایجاد کند و برای جذب حداکثر گردشگران خارجی، حتی حاضر است چشم بر روی برخی قوانین اسلامی که خود قویا بر اجرای آنها سختگیری می‌کند، ببندد.
در این منطقه گردشگری که ساخت ان سال آینده آغاز خواهد شد، محدودیتی برای پوشش بانوان، تفکیک جنسیتی و حتی مصرف مشروبات الکلی وجود ندارد تا از این طریق این منطقه بین‌المللی به اقتصاد خود سر و سامانی دهد و وابستگی عربستان به درآمدهای نفتی کاهش یابد.
بر اساس اعلام رسمی مقامات سعودی، این پروژه گردشگری شامل ۵۰ جزیره است و مساحت ۲۴ هزار کیلومتر مربع بین‌ شهرهای املج والوجه (که بیش از مساحت کل کشور بلژیک خواهد بود) را دربرمی‌گیرد و هدف آن جذب توریست‌های متمول از سراسر جهان است.
ساخت این منطقه که پیش‌بینی می‌شود دو سال به طول بیانجامد، توسط صندوق ثروت پادشاهی عربستان تامین می‌شود.
در این منطقه گردشگری که قوانین مستقل و چارچوب حقوقی خود را خواهد داشت، قوانینی که در سایر مناطق عربستان وجود دارند رعایت نمی‌شود و قوانینی چون منع استفاده از مشروبات الکلی، قوانین و هنجارهای مربوط به نوع پوشش، اختلاط جنسی و منع رانندگی بانوان وجود نخواهد داشت.
نگرانی‌ها درباره تاثیرپذیری مردم عربستان از رفتارهای گردشگران غربی در این منطقه آزاد، با بهانه دور بودن آن از شهرهای بزرگ عربستان توجیه شده است. گفته می‌شود این پروژه به ایجاد ۳۵ هزار فرصت شغلی کمک خواهد کرد و سهم ۴ میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی عربستان خواهد داشت.
آغاز ساخت این منطقه مستقل گردشگری برای سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ میلادی برنامه‌ریزی شده و فاز اول آن شامل زیرساخت‌های لازم برای مراکز حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی در اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی افتتاح خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز