روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 273
  • 778
  • 1,125,623
عربستان برای توجیه جنایات خود سازمان ملل را تحت فشار قرار می‌دهد؟

گاردین نوشت: هرچند اهداکنندگان کمک‌های بشردوستانه توقع دارند که اقدام آن‌ها علنی شود، اما انتظارات عربستان بیش‌ از اندازه غیرعادی است.
این روزنامه چاپ انگلیسی افزود: اسناد افشاشده نشان می‌دهد که دفتر هماهنگی‌های امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد موسوم به «اوکا» تحت‌ فشار قرار گرفته است تا مجموعه‌ای از شروط عربستان و امارات متحده عربی را در ازای دریافت کمک مالی بپذیرد.
بر اساس توافق صورت گرفته، کمک‌ مالی اوکا به نهادهای بشردوستانه در یمن به میزان تبلیغات آنها به نفع عربستان بستگی دارد و این نهاد موظف است تا در ازای دریافت کمک‌ مالی از عربستان، در رسانه‌هایی همچون گاردین و نیویورک‌تایمز تبلیغ کند.
گاردین با انتشار بخش هایی از اسناد یاد شده ادامه داد: برای ما اهمیت دارد که اطمینان حاصل کنیم یمنی‌ها از کمک‌های ما آگاه باشند. رسانه‌ها نیز بایستی به‌گونه‌ای تبلیغ کنند که اهداکنندگان کمک‌های مالی برجسته شوند. ‘از اوکا و یا آژانس دریافت‌کننده کمک مالی انتظار داریم که مقالاتی را در روزنامه‌های شناخته‌شده مانند گاردین و نیویورک‌تایمز درباره کمک‌های ما منتشر کنند’. این روزنامه نوشت: هرچند اسناد افشا شده نشان می‌دهد که اوکا در مقابل برخی از درخواست‌های مطرح‌شده از سوی عربستان مقاومت کرده است اما با درخواست اصلی این کشور مبنی بر استخدام یک نفر در راستای اجرای طرح ریاض موافقت کرده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس‌جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۱۶ هزار یمنی بی‌گناه و ویرانی زیرساخت‌های این کشور شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز