روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,019
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,231
عربستان لجوجانه حاضر نیست نقش ایران در منطقه را به رسمیت بشناسد

با تشریح حضورش در پارلمان انگلیس

بعیدی‌نژاد: عربستان لجوجانه حاضر نیست نقش ایران در منطقه را به رسمیت بشناسد

حمید بعیدی نژاد

سفیر کشورمان در لندن ریشه بسیاری از بدبینی ها و اشتباهات پی در پی سیاست خارجی عربستان را در این امر نهفته دانست که آنها حاضر نیستند واقعیتهای ژئوپلتیک منطقه و نقش تاریخی ایران را به رسمیت بشناسند.

به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد در کانال تلگرام خود با اشاره به  جلسه ای که روز گذشته در پارلمان انگلیس در خصوص “روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان” با حضور نمایندگان مجلس و برخی از محققین برگزار شد، نوشت:

ما در این جلسه با اشاره به سیاست‌های خصمانه عربستان علیه ایران به ویژه در طول سال‌های جاری از جمله در جریان حج و بروز فاجعه منا، تاکید کردیم که ریشه بسیاری از بدبینی ها و اشتباهات پی در پی سیاست خارجی عربستان در این امر نهفته است که آنها لجوجانه حاضر نیستند واقعیتهای ژئوپلتیک منطقه و نقش تاریخی ایران در منطقه را به رسمیت بشناسند و بر عکس همه کشورهای متحد خود را در برابر دو راهی انتخاب میان کار با سعودی و یا همکاری با ایران قرارداده اند. در صورتی که سعودی‌ها حاضر به پذیرش واقعیت مسلم موجود و پذیرش نقش منطقه ای ایران شوند، نه تنها تنش های موجود بین دو کشور قابل رفع هستند بلکه ظرفیتهای سیاسی دو کشور برای همکاری می‌تواند بیش از پیش به ارتقاء صلح و امنیت در منطقه کمک کند.
برخی از اعضا در این جلسه اظهار کردند وقت آن رسیده است که در منطقه خلیج فارس ترتیبات جدید امنیت منطقه ای با حضور تمامی کشورهای منطقه شامل شش کشور حوزه جنوبی خلیج فارس و ایران و عراق تشکیل شود. برای همه جالب بود که ما اعلام کردیم  این پیشنهاد را ایران حدود بیست سال پیش بعد از جنگ دوم خلیج فارس و برای جلوگیری از درگیری جدید در منطقه پیشنهاد کرده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز