روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 1,012
  • 744
  • 1,383,180
عربستان مسئول ناکارآمدی کنفرانس اسلامی

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از فلسطین گفت: عربستان مسئول ناکارآمدی سازمان کنفرانس اسلامی است و این سازمان را به گروگان گرفته است. قدس در سازمان کنفرانس اسلامی در عمل به فراموشی سپرده شده است.
حسین امیرعبداللهیان اظهار داشت: ‎سازمان همکاری اسلامی با مداخلات نادرست و فشار عربستان اولویت‌ها ی خودش را گم کرده است. متاسفانه عربستان از این سازمان بشدت استفاده ابزاری می کند. این سازمان، بجای همکاری با کشورهای اسلامی و کمک به حل بحرانهای پیچیده سیاسی و امنیتی منطقه، خود با فشار سعودی بحران آفرینی می‌کند.وی تغییر ناگهانی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی را نشانگر تحرکات جدید سعودی در مسیری غیرسازنده عنوان و خاطرنشان کرد: سازمان همکاری اسلامی بعد از وقایع آتش سوزی مسجد الاقصی و با هدف تمرکز بر موضوع قدس در فلسطین و قبله اول مسلمین و مقابله با تجاوزات رژیم نامشروع اسراییل تاسیس شد اما اکنون در حوزه عمل هیچ ابتکاری برای مقابله با رژیم صهیونیستی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین ندارد بلکه ریاض این سازمان را برای مقابله با برخی از کشورهای عضو سازمان به گروگان گرفته است.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: چنانچه دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی این سیاست زدگی و رویه محض در خدمت اهداف یکسویه و غیر سازنده عربستان بودن را به کنار نگذارد ، قطعا از مرحله ناکارآمدی فراتر رفته و با شکست مواجه خواهد شد .دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل در پایان اظهار کرد: سوال اساسی این است که سازمان همکاری اسلامی چه برنامه ای برای امنیت پایدار ، صلح ثبات و رفاه کشورهای عضو سازمان و جهان اسلام دارد؟ با این رویه چنانچه سازمان دچار شکست شود مسئولیت مستقیم آن برعهده عربستان است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز