روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 11
  • 857
  • 1,393,304
عرصه فرهنگ در مدیریت شهری کشور مظلوم واقع شده است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز نطق پیش از دستور خود را به دغدغه های حوزه فرهنگ اختصاص داد.
سعید حاجی زاده در ابتدای نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز به حذف معاونت فرهنگی و اجتماعی در الگوی سازمانی جدید شهرداری ها اشاره کرد و گفت: این اقدام وزارت کشور نماد بارز مظلومیت عرصه فرهنگ در مدیریت شهری است که در الگوی جدید سازمان شهرداری همه معاونت ها حفظ شود و تنها معاونت حوزه فرهنگ حذف و به سازمان تبدیل شود.
وی تصریح کرد اگر این حذف صورت گیرد بزرگ ترین اقدام ضد فرهنگی درشهرداری ها، شورای چهارم در سطح کشور و دولت خواهد بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز گفت: کمیسیون ضمن مکاتبه و پی گیری اداری، در سه جلسه موضوع را بررسی کرده و به اتفاق آرا با حذف معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مخالفت کرده است به ویژه این که دیگر معاونت ها حفظ می شود. متاسفانه بسیاری هنوز شهرداری ها را سازمانی خدمات محور می بینند حال آن که در نگاه امروزین، شهرداری ها سازمان هایی مشارکت محور هستند که با مردم سر و کار دارند.
وی تصریح کرد: امروزه مدیریت شهری عرصه آهن و آجر نیست بلکه عرصه تفکر، مشارکت مردم و آموزش شهروندی است و مشکلات کنونی مدیریت شهری نیز نتیجه بی توجهی به مقوله فرهنگ است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز در ادامه از عملیاتی نشدن ۷۰ درصد اعتبارات فرهنگی شهرداری انتقاد کرد و گفت: سهم بخش فرهنگ از کل بودجه شهرداری، ۶ تا ۷ درصد است که ۸۱ درصد آن هم به طرح های عمرانی فرهنگی تعلق .
حاجی زاده رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز در ادامه به اظهارات اخیر مجری طرح احیای دریاچه ارومیه پرداخت و گفت: آقای کلانتری اخیرا” از توقف پروژه های احیای دریاچه ارومیه خبر داده و گفته است دولت از ابتدای سال تا کنون حتی یک ریال اعتبار نداده است حال آن که دولت باید متوجه باشد دریاچه ارومیه موجودی زنده است نه یک طرح عمرانی معمولی و اگر اعتبار آن قطع شود، اجرای یک طرح متوقف نخواهد شد بلکه زندگی در بخش وسیعی از میهن مان به خطر خواهد افتاد.حاجی زاده تاکید کرد در اهمیت احیای دریاچه ارومیه همین بس که شعار انتخاباتی رئیس جمهور محترم بوده و ایشان همواره بر آن تاکید داشته اند و اکنون نیز امیدوارم شخصا” به موضوع ورود کند تا برنامه های احیای دریاچه ارومیه متوقف نشود.
حاجی زاده: معیشت کارکنان شهرداری را ابزار مطامع انتخاباتی خود نکنیم
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی کلان شهر تبریز در بخش دیگری از نطق پیش از دستور خود به تصویب لایحه یکسان سازی دریافتی کارکنان شهرداری در جلسه هفته گذشته شورا اشاره کرد و گفت: تصویب این لایحه هر چند دغدغه اصلی ما را در ارتقای امنیت شغلی و تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان برآورده نکرد، اما به هر حال گام مثبتی در جهت بهبود وضع معیشت کارمندان و کارگران زحمت کش شهرداری بود.
حاجی زاده ابراز امیدواری کرد شورا و شهرداری در سال های آتی گام های بعدی را در جهت ارتقای وضع استخدامی و امنیت شغلی کارکنان شهرداری بردارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز