روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 86
  • 243
  • 1,140,822
عروسی‌های میلیاردی آفت زندگی جوانان

هزینه های گزاف عروسی چند سالی است که در میان جوانان شایع شده که نه تنها کمکی به خوشبختی آنان نمی‌کند بلکه مانعی برای ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج شده است. این روزها تشکیل زندگی مشترک درگیر زرق و برق‌های رنگارنگی شده که دیگر معیارها و شاخصه‌های اخلاقی در زیر سایه سنگین تغییر نگرش جوانان رنگ باخته است.
انحراف از سنت پیامبر(ص) سال هاست که آفت زندگی مشترک جوانان شده و عمر زندگی جوانان را کوتاه و کوتاه‌تر می کند، حالا دیگر به جای تفاهم و صداقت تنها تجملات کلید واژه زندگی برخی جوانان شده است.
مخالف عروسی های میلیاردی هستم
آرزو ۲۷ ساله می گوید: مخالف عروسی های میلیاردی و میلیونی هستم، چرا که اصل زندگی در درک متقابل تعریف می شود. لادن که چندروزی از مراسم عقدش می گذرد معتقد است پول خوشبختی نمی آورد و بهتر است جوانان پول خود را صرف هزینه‌های گزاف عروسی نکنند.
۱۲/۵ میلیون جوان
در سن ازدواج مجرد هستند
محمد ۲۶ ساله با گلایه از تغییر رویکرد جوانان می‌گوید: حقوقم یک ملیون و ۲۰۰ هزار تومان است اما از هزینه خرج و مخارج بر نمی آیم و با یک حساب سر انگشتی تا ۱۰ سال آینده قادر به تشکیل زندگی نیستم.
محمد با اشاره به سن بالای ازدواج در کشور می گوید: آسیب های بالارفتن سن ازدواج در کشور روز به روز در حال افزایش است و وقتی جوان نمی تواند به خواسته اش برسد به اعتیاد کشیده می شود.
چشم و هم چشمی آفت زندگی جوانان
بسیاری از جوانان معتقدند که نباید به چشم و هم چشمی ها در زندگی مشترک دامن زد، چرا که از همان ابتدای زندگی مشکلات قرض سد راه خوشبختی جوانان می شود، گذشته از این موضوع این خرج و مخارج در سنت ما اسراف محسوب می شود.
کیفیت عروسی با تجملات متفاوت است
خوب برگزار کردن مراسم عروسی به معنای تجملاتی بودن آن نیست، بلکه کیفیت روابط اخلاقی افراد در این موضوع حرف اول را می‌زند، اگر هرچه زودتر جلوی این تجملات گرفته نشود روز به روز بر سن ازدواج افزوده و با کاهش جمعیت مواجه خواهیم شد.
هزینه های گزاف عروسی چند سالی است که در میان جوانان شایع شده که نه تنها کمکی به خوشبختی آنان نمی کند بلکه مانعی برای ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز