روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 749
  • 1,066
  • 1,388,817
عروس و داماد تبریزی با۴۰۰ اصله نهال جشن گرفتند

زوج عروس و داماد تبریزی در اقدامی ارزشمند به جای برخی هزینه های عروسی ۴۰۰ اصل نهال در پارک شمیم پایداری و در جوار گلزار شهدای غواص تبریز کاشتند.
زوج عروس و داماد تبریزی به ازای هر نفر ازشرکت کنندگان در جشن عروسی، یک اصله نهال کاشتند و پیوند مبارک میان خود را با احترام به طبیعت آغاز کردند.
زوج جوانی که پس از اتمام تحصیلات خود به ایران آمده اند و حالا با یک ایده متفاوت به استقبال زندگی مشترک خود رفتند و فکر انجام یک کار خیر، که شاید دغدغه همیشگی ذهن این زوج جوان بود، حالا رنگی از واقعیت به خود گرفته است و به جای هزینه های بی رویه و شاید ناپایدار عروسی هزینه ای ماندگار برای آینده زندگی خود و مردم شهر کردند.
عروس خانم از ایده خود این گونه سخن گفت: اعضای خانواده من همیشه می دانستند که آرزو دارم کاری خیر و ماندگار انجام دهم و همیشه این مطلب را با پدرم در میان می گذاشتم و روزی که داشتیم برای میهمانی و برگزاری جشن عروسی، فکرهایی را مطرح می کردیم، با اعضای خانواده، به ایده ی کاشت «اصل نهال» رسیدیم و من این مطلب را با همسرم و خانواده اش مطرح کردم که آنها نیز بسیار استقبال کردند.
و آقای داماد از حمایت خانواده در رسیدن به خواسته ی آنها عنوان کرد: وقتی همسرم این مطلب را با من و خانواده ام در میان گذاشت این پدر مادرم بودند که بیشترین استقبال را داشتند و حتی ما را در رسیدن به این هدف بسیار یاری کردند و من بسیار آرزو دارم که همه خانواده ها از این فرهنگ استقبال کنند.
وی که در شرکت بیمیتو فعالیت می کند، ادامه داد: هزینه های گزاف برای مراسم عروسی که بعضا از چشم و هم چشمی نشأت می گیرد، هیچ تأثیری در زندگی و خوشبختی آینده ندارد، هزینه های اضافی که از روی رسم و رسوم بعضا به گردن خانواده ها تحمیل می شود می تواند حتی به شروع زندگی لطمه نیز بزند.
داماد در ادامه تأکید کرد: ما هم برای این شب با شکوه بسیار آرزو داریم اما سعی کردیم هزینه ای کنیم که ماندگار باشد و با یک شب از بین نرود.
عروس خانم با اشاره به سخنان همسر خود ادامه می دهد: درست است؛ ما هزینه ای ماندگار کردیم تا شاید یک نفر بعد از ما نیز این فرهنگ را ادامه دهد، در آینده من می توانم با آوردن فرزندان خود به این مکان آنها را نیز در شادی امروز خود شریک کنم.
وی ادامه داد: من هم مانند همه دختران دوست دارم عروسی مجلل و با شکوه داشته باشم اما با فکر اینکه این شکوه و جلال می تواند یک شبه باشد می گویم این همه هزینه برای یک شب ؟ و برای چه، من نمی گویم ما مراسم نخواهیم داشت اما جشن ما ساده و در صفا و صمیمیت خواهد بود و چون بیشترین هزینه را برای ماندگاری شادی مان در آینده کردیم.
آقا داماد به هزینه ها نیز اشاره کرد و افزود: هیچ زوجی بدون حمایت خانواده نمی تواند یا شاید به سختی بتواند زندگی را تشکیل بدهد و خانواده های ما با کمک در هزینه ها بسیار به این پیوند و شادی ما کمک کردند.
وی ادامه داد: ما برای هر اصله نهال ۱۸ هزار تومان هزینه کردیم و با برآورد تعداد نفراتی که می توانستد در میهمانی ما شرکت کنند و اجازه گرفتن از شهرداری و مشورت با متخصصین شهرداری به این نتیجه رسیدیم در دو مرحله نهال ها را کاشت کنیم؛ به این ترتیب ما ۴۰۰ اصله نهال را امروز کاشتیم و ۴۰۰ اصله نهال را نیز در روز درخت کاری خواهیم کاشت.
عروس خانم در خصوص نگهداری این نهال ها و چگونگی رسیدگی در طولانی مدت به این اصله نهال ها اظهار کرد: با توجه به این که مشغولیت های روزانه شاید اجازه رسیدگی به این اصله درخت ها را به ما ندهد؛ اما با کمک گرفتن از شهرداری و معرفی زمین مناسب و از پیش آماده شده توسط شهرداری (در آینده این زمین قسمتی از پارک را تشکیل خواهد داد) و اطمینان از اینکه حتما به این نهال ها رسیدگی خواهند کرد، آنها را کاشتیم تا هم فرهنگی را پایه گذاری کرده باشیم و هم به طبیعت شهر و هم به هوای شهر تبریز کمکی هر چند کوچک کرده باشیم.
گزارش نصر حاکی است که این زوج جوان با کاشت ۴۰۰ اصله نهال و در ادامه تصمیم برای کاشت ۴۰۰ اصله نهال دیگر برای روز درختکاری در مجموع ۸۰۰ نهال را در پارک شمیم پایداری و در جوار گلزار شهدای گمنام غواص تبریز خواهند کاشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز