روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 427
  • 1,575
  • 1,392,863
عزم مدیران آذربایجان‌شرقی برای ساماندهی دروازه‌های تبریز

در پی درخواست شهردار منطقه ۶ و تشکیل جلسه ی مشترک توسط معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، راهکارهای ساماندهی و زیباسازی ورودی شمالغرب تبریز بررسی شد.
در این جلسه صادق پورمهدی، معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از اهتمام مدیریت ارشد استان برای ساماندهی ورودی های تبریز خبر داد و اظهار کرد: مسیر شمالغرب تبریز به دلیل قرار گرفتن در محور ارتباطی منطقه ی آزاد ارس و نیز ترانزیت به سمت ترکیه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید در شان تاریخ و مردم تبریز ساماندهی شود.
پورمهدی با بیان اینکه احداث باند کندرو ضلع جنوب غربی قابل تقدیر بوده و باید سریعاً خاتمه یابد گفت: در ورودی مسیر جاده تبریز – مرند بدلیل اهمیت منظر شهری، احداث امتداد باند کندرو باید با کمترین خسارت به فضای سبز در اولویت شهرداری منطقه شش باشد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به اجرای باند کندور مسیر برگشت جاده تبریز – مرند تاکید کرد: در مسیر رفت این مسیر نیز، بخش عمده ی املاک مربوط به دستگاه های دولتی بوده و می توان در کمترین زمان ممکن نسبت به بازگشایی مسیر اقدام کرد.
با توجه به لزوم ارائه برنامه های متناسب با تبریز ۲۰۱۸ درصورت وجود موانع قانونی برای ساماندهی مسیر جاده تبریز – مرند، استانداری آذربایجان شرقی آمادگی دارد از طریق کمیسیون های قانونی، موانع موجود را برطرف نماید.
فیروزیان، شهردار منطقه ۶ نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای ورودی تبریز از سمت جاده مرند گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط شهرداری تبریز، ورودی شالغرب به برند تبریز تبدیل می شود.
وی افزود: با حمایت مجموعه ی شورای شهر و شهردار محترم کلانشهر تبریز، در نخستین گام برای ساماندهی ورودی شمالغرب تبریز، نسبت به جمع آوری مشاغل مزاحم اقدام شده است.
وی ادامه داد: احداث باند کندرو به منظور کاهش بار ترافیکی و نیز ایجاد بسترهای لازم برای بدنه سازی و آغاز سرمایه گذاری های بخش خصوصی از دیگر اقداماتی است که اخیرا به اتمام رسیده است.
فیروزیان اظهار کرد: بر این اساس، شهرداری منطقه ۶ آمادگی دارد طرح های ارائه شده از سوی اصناف و ساکنین مسیر ورودی تبریز از سمت مرند برای احداث مجتمع های تجاری، تفریحی، مسکونی و … را در اسرع وقت بررسی و مجوزهای لازم را صادر نماید.
شهردار منطقه ۶ همچنین با اشاره به ابتکار معاونت ترافیک در نصب تابلوی دروازه ای اعلام مسافت کشورهای ارمنستان، جمهوری آذربایجان و ترکیه در خروجی شمالغرب تبریز گفت: مسیر شمالغرب تبریز اصلی ترین راه ایران به سمت اروپا و قفقاز بوده و به دلیل ارتباط با سه کشور منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی گفت: تلاش ما برای ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه ی اقتصادی و تسهیل در جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی است.
شهردار منطقه ۶ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح معاونت فنی و عمرانی شهرداری کلانشهر تبریز برای احداث المان ورودی شمالغرب تحت عنوان “دروازه ی استانبول” گفت: محدوده ی ورود و خروج شهر از شمالغرب برای مسافران مشخص نیست لذا اقدامات مختلفی برای این مسیر در دست بررسی قرار دارد.
در این جلسه، علاوه بر معاون عمرانی استاندار و شهردار منطقه ۶، مدیران عامل توزیع برق استان، برق تبریز و برق منطقه ای آذربایجان حضور داشتند که معاون عمرانی استاندار دستورات لازم را برای عقب کشی املاک متعلق به این ادارات در مسیر باند کندرو صادر کرد

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز