روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
عضوکمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته: اهداف بزرگ نیاز به پشتیبانی ویژه دارند

عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته با تمجید از روند موفقیت های کاراته ایران؛ گفت: اهداف و اقدامات بزرگ نیاز به پشتیبانی ویژه دارند که امیدوارم برای افتخارآفرینی در المپیک ۲۰۲۰، مسئولان نگاه ویژه ای به این رشته داشته باشند.
«مسعود رهنما» در خصوص عملکرد تیم ملی کاراته ایران در بازی های جهانی (ورلدگیمز) لهستان که با کسب یک مدال طلا و چهار نقره از سوی تیم پنج نفره ایران همراه شد در گفت وگو با ایرنا، اظهار کرد: پیکارهای «ورلد گیمز» بالاترین سطح مسابقات است، چراکه بهترین های قاره ها و مسابقات مختلف جهانی به این رویداد راه پیدا می کنند.
وی افزود: یکی از مزیت های ورلدگیمز این است که جدول مسابقات به گونه ای طراحی می شود که اتفاقات کمترین تاثیر را در مسیر مدال آوری دارد.
رهنما در باره اعتراض برخی ملی پوشان ایران به داوری این پیکارها، عنوان کرد: داوری مسابقات نسبت به پیکارهای قاره ای بهتر بود، اما درمجموع داوری کاراته مشکل دارد. در اولین جلسه کمیته فنی برخی موارد را مطرح خواهم کرد و تلاش می کنیم تا از این پس داوری کمترین نقش را تعیین نتایج مسابقات داشته باشد.
سرمربی پیشین تیم ملی کاراته ایران با مثبت ارزیابی کردن عملکرد کاراته کاهای کشورمان در بازیهای جهانی، تصریح کرد: هرچند تنها یک مدال طلا کسب کردیم، اما صعود هر پنج نماینده ایران به فینال نشان از توان تیم ایران دارد.
وی افزود: دبیراجرایی المپیک ۲۰۲۰ توکیو که یک ژاپنی است، مبارزات فینال ورلدگیمز را از نزدیک تماشا می کرد که حضور وی در نحوه قضاوت داوران بی تاثیر نبود و متاسفانه تا حدودی به ضرر نفرات ایران شد.
رهنما با تاکید براینکه حرکت روبه رشد و پیشرفت کاراته ایران از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است، گفت: اکنون در لحاظ کمی و کیفی در شرایط مناسبی هستیم.به طور قطع کاراته یکی از اضلاع مدال آوری ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۰ خواهد بود و امیدوارم نگاه مسئولان عالی ورزش و کشور به این رشته موفق تغییر کند.
وی که ریاست اداره ورزش و جوانان استان گیلان را نیز برعهده دارد، گفت: کار و اهداف بزرگ نیاز به پشتیبانی و حمایت بزرگ دارد و این خوب نیست که کاراته با روند مدال آوری بالا و در اختیار داشتن ورزشکاران مستعد خانه کاراته نداشته باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز