روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 712
  • 749
  • 1,337,197
عضو شورای شهر بندرعباس: توسعه شهری در هرمزگان مورد غفلت قرار گرفته است

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: توسعه شهری در استان هرمزگان مورد غفلت قرار گرفته است و اکنون شهرهای هرمزگان در بسیاری از شاخص‌ها از جمله فضای سبز از متوسط کشوری عقب‌تر هستند.
اسلام باوقار در جمع شماری از فعالان حوزه اجتماعی اظهار کرد: استان هرمزگان در زمینه توسعه شهری به مانند برخی دیگر از شاخص‌ها با یک نوع از عقب‌ماندگی مواجه شده و علت اصلی بروز این مشکل نیز فقدان توسعه همه‌جانبه هرمزگان است.
وی با بیان این که نگاهی به استان‌های مختلف کشور و مقایسه آنها با وضعیت فعلی هرمزگان بیانگر وجود برخی کمبودهای جدی در روند توسعه این استان است، افزود: در کل هرمزگان فرآیند توسعه شهری به گونه‌ای نبوده که شهرهای ما از وضعیت مطلوبی به لحاظ زیرساخت و امکانات برخوردار باشند و اکنون حتی در بندرعباس نیز با مشکلات بزرگی در حوزه مدیریت شهری مواجه‌ایم که اعتبار کافی برای حل آنها نیز در دسترس نیست.
عضو شورای شهر بندرعباس عنوان کرد: بندرعباس به لحاظ زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی، تأسیسات شهری، شبکه‌های حمل و نقل، فضای سبز، گردشگری و … با کمبود مواجه است و این کمبود به اندازه‌ای است که ما را از متوسط برخورداری کشوری از این امکانات نیز عقب‌تر قرار داده است.
عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: دامنه محرومیت در مناطق حاشیه‌ای بندرعباس وسیع بوده و قریب به نیمی از شهر بندرعباس را بافت‌های فرسوده‌ و کم‌برخوردار تشکیل می‌دهند که با ۵۰ میلی‌متر بارندگی با بحران‌های جدی و اساسی مواجه می‌شوند و شهرداری به تنهایی قادر به مدیریت این وضعیت نیست و به کمک و مشارکت عمومی نیاز دارد.
باوقار ادامه داد: برای آبادانی هرمزگان باید یکدل و یکصدا شویم و غفلت بزرگی که باعث بسیاری از مشکلات حوزه شهری شده را جبران کنیم و اگر بتوانیم در درون استان یک حرکت منسجمی را پیگیری کنیم بدون شک عزم ملی برای رفع مشکلات استان نیز ایجاد می‌شود اما بدون یک صدای واحد از درون استان نمی‌توان انتظار حمایت و همراهی مسؤولان کشوری را به طور همه‌جانبه داشت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز