روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 1,019
  • بازدید دیروز: 1,264
  • کل بازدید ها: 843,231
عضو شورای شهر تبریز: تئاتر از «سیاست» آسیب های زیادی دیده است

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: نقطه ضعف حوزه فرهنگ و هنر این است که چشم به دولت داشته و در این مسیر آسیب‌های بسیاری دیده است.
سعید نیکو خصلت در آئین افتتاح انجمن دانش آموخته‌های تئاتر تبریز در خانه هنرمندان تبریز اظهار کرد: راه اندازی تشکل‌های مردمی نظیر این مجموعه از طرف اهالی فرهنگ و هنر موجب قطع وابستگی و استقلال خواهد بود.
وی با اشاره به برخی سیاست‌های نادرست سال‌های گذشته در محدود کردن برخی حوزه‌های اجتماعی گفت: متاسفانه حوزه‌ی فرهنگ و هنر ایران از «سیاست» آسیب‌های بسیاری دیده که تئاتر و هنرهای نمایشی هم از آن مستثنی نیست.
وی مشکل اغلب حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی را نبود فلسفه و دیدگاه عملی خواند و گفت: برای موفقیت در یک عرصه، باید فاصله بین رویا و واقعیت کوتاه باشد تا بتوان به افق‌های ترسیم شده رسید. در کشورهای دیگر، انسان هر فکری کرده و قابلیت اجرایی داشته اتفاق افتاده اما اینجا بین رویا تا واقعیت ارتباط معناداری وجود نداشته است.
نیکوخصلت با بیان اینکه در کشور ما ایده‌ها در بطن خفه می‌شود، تاکید کرد: وظیفه‌ی ارگان‌های دولتی و نهادهای عمومی نظیر شهرداری و شورای شهر، ایجاد بسترهای مناسب برای عملی شدن ایده‌هایی است که توسط خود اهالی فن ارائه می‎شوند. بزرگ‌ترین رقیب هر سیستم خودش است و باید برای تغییر مزاج مردم و مسئولان در حوزه فرهنگ و هنر تلاش کرد.
وی خاطرنشان کرد: شورای شهر و کمیسیون فرهنگی به دنبال روش هایی است که حوزه‌ی فرهنگ و هنر را توانمند سازد تا نقش فعال‌تری در مسایل اجتماعی ایفا کند؛ بنابراین آماده‌ی دریافت پیشنهادات تشکل‌های مردمی در این عرصه هستیم.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز