عضو شورای شهر تبریز: تئاتر از «سیاست» آسیب های زیادی دیده است

عضو شورای شهر تبریز تاکید کرد: نقطه ضعف حوزه فرهنگ و هنر این است که چشم به دولت داشته و در این مسیر آسیب‌های بسیاری دیده است.
سعید نیکو خصلت در آئین افتتاح انجمن دانش آموخته‌های تئاتر تبریز در خانه هنرمندان تبریز اظهار کرد: راه اندازی تشکل‌های مردمی نظیر این مجموعه از طرف اهالی فرهنگ و هنر موجب قطع وابستگی و استقلال خواهد بود.
وی با اشاره به برخی سیاست‌های نادرست سال‌های گذشته در محدود کردن برخی حوزه‌های اجتماعی گفت: متاسفانه حوزه‌ی فرهنگ و هنر ایران از «سیاست» آسیب‌های بسیاری دیده که تئاتر و هنرهای نمایشی هم از آن مستثنی نیست.
وی مشکل اغلب حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی را نبود فلسفه و دیدگاه عملی خواند و گفت: برای موفقیت در یک عرصه، باید فاصله بین رویا و واقعیت کوتاه باشد تا بتوان به افق‌های ترسیم شده رسید. در کشورهای دیگر، انسان هر فکری کرده و قابلیت اجرایی داشته اتفاق افتاده اما اینجا بین رویا تا واقعیت ارتباط معناداری وجود نداشته است.
نیکوخصلت با بیان اینکه در کشور ما ایده‌ها در بطن خفه می‌شود، تاکید کرد: وظیفه‌ی ارگان‌های دولتی و نهادهای عمومی نظیر شهرداری و شورای شهر، ایجاد بسترهای مناسب برای عملی شدن ایده‌هایی است که توسط خود اهالی فن ارائه می‎شوند. بزرگ‌ترین رقیب هر سیستم خودش است و باید برای تغییر مزاج مردم و مسئولان در حوزه فرهنگ و هنر تلاش کرد.
وی خاطرنشان کرد: شورای شهر و کمیسیون فرهنگی به دنبال روش هایی است که حوزه‌ی فرهنگ و هنر را توانمند سازد تا نقش فعال‌تری در مسایل اجتماعی ایفا کند؛ بنابراین آماده‌ی دریافت پیشنهادات تشکل‌های مردمی در این عرصه هستیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از