روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۰/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
عـده ای تضـعیف دولـت را تقویت حکومت می پندارند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: عده ای تضعیف دولت را تقویت حکومت می پندارند.
به گزارش خبرنگاران عیسی کلانتری در جلسه شورای اداری شهرستان میانه تاکید بر اینکه نواسانات ارز ناشی از جریانات سیاسی کشور است، تصریح کرد: اگر دولت قیمت دلار را مدیریت نمی کرد برخی جریانات سیاسی قیمت دلار را در عرض چند روز به ۸هزار تومان می رساندند لذا امروز تمامی منابع و نیازهای ارزی کشور تامین بوده و تا یک دوره میان مدت، حتی با بودن و یا خروج آمریکا از برجام، تاثیری در قیمت ارز را شاهد نخواهیم بود و خروج آمریکا از برجام تاثیری بر زندگی مردم نیز نخواهد گذاشت.
معاون رئیس جمهور اذعان کرد: یک عده تضعیف دولت را تقویت حکومت می پندارند و تمامی اقدامات مثبت دولت را نیز منفی جلوه می دهند درحالی که چنین نبوده و تقویت دولت سبب تقویت نظام می شود؛ دولت با سیاست های خود در این برهه زمانی نرخ تورم را تک رقمی کرده است.
کلانتری با بیان اینکه امروز در روابط بین المللی روزگار سختی را می گذارنیم، ابراز کرد: امروز پول خودمان را به خودمان نمی دهند و نمونه بارز این امر کشور چین است که در این مورد ما را با مشکلات زیادی مواجه کرده، با اینکه نفت به خوبی به فروش می رود ولی سود آن چنانی عاید ما نمی شود؛ بزرگ ترین مشکل زنگنه این است که پول نفت فروخته شده را نمی تواند پس بگیرد.
وی در ادامه به موضوع بیکاری در کشور اشاره کرد و راه حل این مشکل را سرمایه گذاری و به کارگیری بخش خصوصی خواند و افزود: ما در کشور، بیکار بی سواد یا کم سواد نداریم و حتی در این زمینه کمبود نیز هست ولی متاسفانه ۳ و نیم میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار در کشور وجود دارد که باید شرایطی امن برای سرمایه گذاری مخصوصا در زمینه سرمایه گذاری خارجی در کنار منابعی همچون نیروی انسانی متخصص، موقعیت خاص جغرافیایی، انرژی و منابعی که از آن برخورداریم، فراهم کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز