روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 530
  • 906
  • 1,359,593
عقد تفاهم نامه فیما بین موسسه ایثار استان و مجتمع رفاهی پتروشیمی تبریز

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک تبریز، مولا خواه شهردار منطقه یک کلانشهر تبریز در جریان آمادگی ستاد بحران منطقه یک از عقد تفاهم نامه فی ما بین موسسه ایثار استان (صدرا) و مجتمع رفاهی پتروشیمی تبریز خبر داد.
براساس این گزارش در شهرداری منطقه یک تفاهم نامه ای با موسسه ایثار استان و مجتمع کلانشهر تبریز منعقد گردید که این مهم برای اولین در شهرداری منطقه یک کلانشهر تبریز انجام پذیرفت.
مولا خواه با اشاره به اینکه آمادگی در زمان بحران نیاز به دارا بودن ابزار و امکانات سازمان دهی ، ساختار ، آموزشی ، بانک اطلاعاتی، انجام مانور و تمرین است اظهار داشت:اگر تمام این فرایند انجام شود می توان گفت آمادگی برای مدیریت بحران به وجود آمده است.
شهردار منطقه یک گفت: این حرکت برای اولین بار است که در این منطقه انجام می پذیرد و با توجه به اینکه حاشیه نشینی در این حوزه دارای وسعت زیادی می باشد و خدای نکرده در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی این نقاط مورد تهدید واقع می گردند، لذا باید هر لحظه آماده بود و پیش بینی نمود.
مولا خواه با بیان اینکه در زمان وقوع حادثه کار چندانی نمی توان انجام داد تصریح کرد: اگر بنا باشد اقدامی برای کاهش خسارت های ناشی از بروز حوادث انجام شود باید پیش از وقوع حادثه این کار را انجام داد و فضاهای باز، ادارات، سازمانها، سالنهای ورزشی، محوطه های وسیع، سردخانه های داخل حوزه، پارکهاو… از مکانهائی است که باید از هم اکنون رصد نمود تا جهت آمادگی در زمان بحران به بهترین نحو از آنها استفاده نمود.
وی با اشاره به اقدامات اجرائی این طرح افزود: عقد تفاهم نامه میان شهرداری و مراکز ، برگزاری دوره های کارگاهی و آموزشی مدیریت بحران ، زلزله و ایمنی ، کار با تجهیزات امداد و نجات ، کمک های اولیه ، آوار برداری، چادر زنی، اطفای حریق و… از اقدامات اجرایی این طرح است.
شایان ذکر است در جریان این مهم مدیریت پتروشیمی و مدیر عامل موسسه ایثار (صدرا) از اهمیت این اقدام شهرداری خبر داده و به شهردار منطقه یک تبریک گفتند که قبل از هر اقدامی این تفاهم نامه به جهت پیش بینی و آمادگی انجام پذیرفته و نشان از درایت و هوشمندی ایشان را دارد و لازم است هر گونه همکاری در این راستا بعمل آید تا با تمام توان بتوانیم آمادگی بیش از پیش را به نمایش بگذاریم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز