روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 253
  • 863
  • 1,353,589
عمران خــان رویش یا مزاحم انقلاب ؟

وقتی عمران خان رهبر جنبش عدالت پاکستان به پیروزی رسید ، برخی از سیاسیون اصولگرا با ذوق زدگی فراوان و البته با نیت تحقیر دولت مستقر کشورمان ، دولت آتی پاکستان را محصول صدور انقلاب اعلام می نمودند. این ذوق زدگی ها هم البته بی مایه نبود . شعارهای هوشمندانه عمران خان در دوران رقابت های انتخاباتی نقش زیادی در فریب ایرانیان بخصوص آنهایی که در مراکز اصلی تصمیم گیری کشور حضور دارند داشت.
سخنانی در مدح و تعریف امام خمینی بعنوان رهبر آزادی خواهان جهان و یا تمجیدهای او از رهبر ایران و یا اعلام اینکه نخستین مقصد سفرخارجی او تهران خواهد بود و نه ریاض و.. . بعد از ۶ ماه معلوم می شود همگی آنها صرفا برای بازی دوگانه عمران خان با ریاض و تهران بوده است. عمران خان برخلاف ادعایش در نخستین سفر به ریاض رفت و بعد از دریافت کمک ۴ میلیارد دلاری از این گاو شیرده منطقه که امنیت و بقای خود را مدیون این و آن می باشد، رفتارهای خود در مورد ایران را نیز تغییر داد و به سمت ترکیه متمایل شد و حتی به آمریکایی ها اجازه داد تا رهبران طالبان که دراین کشور زندگی می کنند را نیز مورد هدف قرار دهند. این امر تا حدود زیادی قابل قبول است که سیاسیون بعد از آشنایی با الزامات واقعی و میانی حکومت ، رفتارهای خود را بر اساس آنچه می بینند و لمس می کنند تنظیم می کنند و نه الزاما بر اساس آنچه آرزویش را دارند .
حال در ۶ ماه گذشته این سومین بار است که نیروهای شورشی و تروریست منطقه با استفاده از خلا های مرزی پاکستان و ایران ، دست به عملیات تروریستی در خاک ایران می زنند . هرچند در دفعات گذشته هنوز این امیدواری وجود داشت که اعلام کنیم ما با پاکستان مشکلی نداریم و عمران خان آدم خودمان هست اما این بار دیگر فرمانده سپاه به سخن آمده و می گوید اگر پاکستان ناتوان است ما بر اساس دکترین دفاعی خودمان اقدام کنیم.
البته یکی دیگر از مسئولین رسانه ای سپاه نیز در توئیت خود آورده است که اطلاع داریم دولت پاکستان سه ماه پیش به تروریست های ایرانی گوشزد نموده است که فقط حق هدف قرار دادن پادگان ها و نیروهای سپاه را دارند و لاغیر.
این اظهار نظر به خوبی نشان می دهد که دستگاه اطلاعاتی پاکستان و ارتش این کشور که از حامیان عمران خان هستند به قطعیت از آنچه در مرزها می گذرد آگاه هستند و احتمالا دخیل .
بهرحال نکته قابل تامل این است که بگوئیم سیاست عرصه عجله و پیش داوری های عجولانه نیست . دوم اینکه عمران هرکه و یا هر پدیده ای که باشد ، دلیلی ندارد آن قدر در برابر او انفعال نشان دهیم که هر ماه شاهد یک عملیات تروریستی در داخل کشورمان بخصوص در منطقه محروم و مظلوم سیستان و بلوچستان باشیم.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز