روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 565
  • 693
  • 1,436,714
کارگروه بی رونق فرهنگ استان

جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان در حالی در سالن جلسات استانداری برگزار گردید که بسیاری از ۴۰ دستگاه متولی امور فرهنگی و اجتماعی استان در این جلسه غیبت داشتند. این امر در همان ابتدای جلسه با انتقاد شکوهی مدیرکل امور اجتماعی استانداری قرار گرفت. وی در ادامه صحبت های خود از خلا موجود در پیشبرد تدوین سند راهبردی فعالیت های اجتماعی و فرهنگی نیز گلایه نمود که می تواند محصول کم کاری مدیران سابق این حوزه بخصوص در دوره ای باشد که یک نظامی متولی تدوین و پیشبرد امورات این اداره کل بوده است.
موضوع اصلی این جلسه، بررسی پیشنهادهای نهادها و ارگان های متولی در خصوص مراسم چهارشنبه سوری بود که از دیدگاه های اعضا دو نحوه ورود به این مساله قابل برداشت بود. بخش مهمی ازا عضا مراسم چهارشنبه سوری را به عنوان یک ظرفیت فرهنگی تلقی می نمودند که باید مورد تکریم قرار گیرد و نسبت به مخاطراتی که در حاشیه این مراسم بوجود می آید هشیار بود . بخش دیگری از اعضا بدون اینکه اسمی از این مراسم به عنوان یک تهدید به میان آوردند ، درخواست مواجهه با این مراسمات از منظر دیدگاهی سلبی داشتند. هر چند در جمع بندی این نشست که توسط راستگو سرپرست معاونت سیاسی استانداری انجام گردید ، بر این امر تاکید شد که مراسم چهارشنبه سوری جزو رسوم و آئین قابل احترام و قابل تکریم ماست و بنای ما این است که برگزاری این مراسمات تعارضی با اصول و مبانی شرع نداشته باشند.
وی از لزوم ورود ngo ها برای انتقال آسیب ها و مخاطراتی چون خطر انفجار مواد محترقه و آتش سوزی ها و.. در برگزاری حاشیه این مراسم به مردم تاکید نمود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز