روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 378
  • 1,087
  • 1,361,377
عملکرد موثر بنیاد مسکن زمینه‌ساز امید و انگیزه در روستاییان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: اکثر روستاییان به فعالیت‌های جهادی بنیاد مسکن امید فراوان دارند، چرا که ایجاد امید و انگیزه در بین اهالی روستا ازجمله فعالیت‌های تاثیرگذار بنیاد مسکن در روستاها است.
حافظ باباپور از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش توسعه و عمران روستاهای استان خبر داد و افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای درخدمت رسانی به روستاییان دارد و مسئولان آذربایجان‌شرقی و شهرستان‌ها، با وحدت و همدلی در راستای خدمت به مردم به خوبی ازعهده‌ی فعالیت‌های عمرانی بر می‌آیند.
وی با بیان اینکه عامل اساسی عمران و آبادانی در روستاها بنیاد مسکن است، گفت: مهمترین برنامه‌های بنیادمسکن این است که بتوانیم با نیت خیر و با همکاری فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاران به صورت همه جانبه توسعه پایداری را در روستاهای استان نهادینه کنیم و با ایجاد اشتغال و درآمدزایی مهاجرت بی رویه را کنترل کرده و زمینه استقرار دائم روستائیان در روستاهای استان را فراهم کنیم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های عمرانی در روستاها نوید بخش توسعه همه جانبه در روستاهای استان است، افزود: در اجرای سیاست توجه به مناطق روستایی و در راستای توسعه و عمران روستاها و تجدید حیات و هدایت روستاها در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فیزیکی، تهیه و اجرای طرح هادی روستاها بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
باباپور در پایان با بیان اینکه باید سیاست‌گذاری‌ها در توسعه جوامع روستایی و بهبود شراط زندگی روستائیان به گونه‌ای باشد که بتوانیم مهاجرت روستاییان به شهرها را کاهش داده و زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کنیم، افزود: پیشرفت مناطق دور افتاده و محروم روستایی باعث تغییر چهره روستاها و در پی آن بهبود زندگی و افزایش رضایتمندی روستاییان استان را به دنبال دارد.
گفتنی است، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌شرقی تاکنون طرح هادی را برای ۳۸ درصد از روستاهای استان معادل با ۷۰۳ روستا به اتمام رسانده‌است. بهسازی و مقاوم‌سازی مناطق روستایی، اجرای طرح هادی، توسعه معابر روستایی و اعطای سند مالکیت درمناطق روستایی و احداث مسکن ارزان قیمت برای اقشار کم درآمد ازجمله فعالیت های بنیاد مسکن در روستاها است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز