روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 1,550
  • 1,696
  • 1,392,411
عوارض حذف وعده شام

یک متخصص طب سنتی گفت: حذف یک وعده غذا بدون هیچ مقدمه‌ای باعث ایجاد ضعف درونی در دراز مدت می‌شود، البته خیلی از کسانی که رژیم غلط و افراطی و تحت نظر متخصص رژیم درمانی نمی‌گیرند و اقدام به رژیم‌های سخت می‌کنند, دچار مشکلات شدید اعصاب و پوست می‌شوند.
حسین رضایی زاده درباره عوارض رژیم‌های افراطی اظهار داشت: فالوده سیب خودش یک وعدۀ غذایی خیلی خوب است که هم می‌تواند میان وعده باشد هم یک وعده غذا باشد, فالوده سیب بسیار مفرح و شادی آور است.
به گفته وی می‌توان سیب را رنده کرد, مقداری عسل, گلاب و بیدمشک به آن اضافه کنند و به عنوان غذا یا میان وعده مصرف کند و برای آن دسته افرادی که قصد لاغر شدن دارند و نمی‌خواهند شام بخورند, بسیار مفید است.
برخی از افراد دائم در حال خوردن و ریزه خواری هستنداین متخصص طب سنتی ادامه داد: مردم به سه بار غذا خوردن در طی روز عادت کردند البته شاید “جمله درست این باشد که مردم به حداقل سه بار غذا خوردن عادت کرده اند” وقتی توجه می‌کنیم برخی از افراد دائم در حال خوردن هستند و ریزه خواری می‌کنند که کار غلطی است.
ترک بی مقدمه یک وعده غذا موجب ضعف درونی بدن می‌شودرضایی زاده گفت: افرادی که عادت به به سه بار غذا خوردن کرده‌اند, نباید بدون هیچ مقدمه‌ای یک وعده غذایی خود را مطلقا حذف کنند. بسیاری از افراد برای لاغر شدن وعده شام را حذف می‌کنند، از دیدگاه طب سنتی معنایش این است که با فرض این که می‌گوییم نهار خورده باشد و آخرین مادۀ غذایی که خورده باشد ساعت چهار پنج بعدازظهر باشد و تا فردا صبح با فرض اینکه قبل از هشت صبح بخواهد صبحانه بخورد، مدت بسیار طولانی خودش را از دریافت موادغذایی محروم کرده است.وی اضافه کرد: حکمای طب سنتی معتقد بودند که حذف یک وعده غذا بدون هیچ مقدمه‌ای باعث ایجاد ضعف درونی در دراز مدت می‌شود. البته خیلی از کسانی که رژیم غلط و افراطی و تحت نظر متخصص رژیم درمانی نمی‌گیرند و خودشان اقدام به رژیم‌های سخت می‌کنند، می‌بینیم که بعد از یک مدت کوتاهی محتاج به دکتر اعصاب و پوست می‌شوند, چون پوستشان خشک شده و موهایشان ریزش پیدا می‌کند.
این متخصص طب سنتی خاطرنشان کرد: حذف یک ماده غذایی یا یک وعده غذایی اگر منجر به ضعف شدید شود یعنی اینکه آن روش غلط است و باید آن آداب را اصلاح کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز